Karadeniz Pet

Maviişimm:)

Cheetos

Yeni Üye
5A4A0482-A551-44EE-B64B-0042B26F0531.jpeg
F83663B6-1E13-4EBA-A008-49B98A0B6BF1.jpeg
C21C4789-D039-4A0F-8574-17151108ED4C.jpeg
E3091D12-5770-47B7-A7A2-AACB89DB7560.jpeg
mavişimmmm:)yavaş yavaş konuşmaya çalışıyor çok sevinçliyim şuan

Bağırıyor böle haşur huşur sesler çıkarıyor konuşmayamı çalışıyor;)

Oyy maşallah nasıl güzel.Allah sağlıklı ömürler versin. :)Eğer konuşma üzerine çalışıyorsanız olabilir.Konuşmaya yakın ağzını açıp kapatır.Anlarsınız yani konuşmaya çalıştığını.

Oyy maşallah nasıl güzel.Allah sağlıklı ömürler versin. :)Eğer konuşma üzerine çalışıyorsanız olabilir.Konuşmaya yakın ağzını açıp kapatır.Anlarsınız yani konuşmaya çalıştığını.
Teşekkür ederim ömerve..aynen agzını açıp kapatıyor ama daha konuşması için çok erken değilmi:)

Eğer eğitimlere başladıysanız değil.YAni kuşun karakterine göre değişiyor konuşma süresi bir de ilgiye göre.Demek ki kolay öğreniyor.

Günde 1saat konuşuyorum maviş aşkım diyorum sürekli:)

Eğer eğitimlere başladıysanız değil.YAni kuşun karakterine göre değişiyor konuşma süresi bir de ilgiye göre.Demek ki kolay öğreniyor.
Erkek oldugu için konuşuır diyolar:) bi ara dişimi diye şüphelendim ama burdaki arkadaşlar erkek oldgunu sölediler:)

Kuşunuz erkek.Yakışıklı maşallah.Konuşur tabi ki.Dişi kuşlar bile konuşur yeterli ilgiyi adıktan sonra.Mesela çocuklarımız bile ilgilenmesek sürekli tv karşısında bıraksak onlarla konuşmasak konuşmaları gecikir.Ama onlarla konuşup ilgilenirsek daha çabuk konuşurlar.Tabi ki bazı özel durumlar hariç onu ayrı tutuyorum.Ne kadardır sizinle mavişiniz.

2hafta oldu daha ama çabuk alıştı:)omuzumdan inmek istemiyor..yemek istiyor sürekli benden elime bakıyor;)

Dediğim gibi çabuk öğeniyor o zaman.Peşini bırakmayın sizde onun :)Çalışmalara devam

Rica ederim.Plastikte olur.Yani tahta tünekler çıkana kadar hep onlar kullanılıyordu.Ben daha bu yavrularımda grdüm tahtaları.Gerçi baya da bir ara verdim o yüzden görememiş olabilirim.Ama tahtalar daha sağlıklı.Sağlıklı olanı varkende olmayanı kullanmak olmaz bence:)

Rica ederim.Plastikte olur.Yani tahta tünekler çıkana kadar hep onlar kullanılıyordu.Ben daha bu yavrularımda grdüm tahtaları.Gerçi baya da bir ara verdim o yüzden görememiş olabilirim.Ama tahtalar daha sağlıklı.Sağlıklı olanı varkende olmayanı kullanmak olmaz bence:)
1tanede tahta tünek alıyım ozaman:) bu arada sizin kuşunuza baktım:)mavişin renginin aynısını galiba oda çok güzel maşşallah parlak renk baya

tahtaları da 2 aydan fazla kullanmamak gerekiyormuş ...

tahtaları da 2 aydan fazla kullanmamak gerekiyormuş ...
Bunu hiç duymamıştım.Burda herkes tahta tavsiye ediyor.Kuşcuda aynı şeyi söyledi sağlık açısından iyi diye bende bir sorun yaşamdım. Kullanıyorum.Ama değişmesi gerektiğini bilmiyordum.Peki nedenmiş?

Bunu hiç duymamıştım.Burda herkes tahta tavsiye ediyor.Kuşcuda şeyi söyledi sağlık açısından iyi diye bende bir sorun yaşamdım. Kullanıyorum.Ama değişmesi gerektiğini bilmiyordum.Peki nedenmiş?
profesyonel olan üretici bir tanıdığım kuşlarının sürekli hastalanmasına/mantara yakalanmasına çözüm bulamayınca üretimhanesine farklı zamanlarda kuşlar konusunda bilgili 2 veteriner getirmiş ikisinin verdiği cevapta tahta tüneklerin ne şartlarda temizlenirse temizlensin kuşlar için yeterli olmayacağını 2 ayda bir atılması gerektiğini söylemişler .... kesin temizlik yöntemi için çok meşakkatli bir yöntem söylemiş veterinerlerden biri

profesyonel olan üretici bir tanıdığım kuşlarının sürekli hastalanmasına/mantara yakalanmasına çözüm bulamayınca üretimhanesine farklı zamanlarda kuşlar konusunda bilgili 2 veteriner getirmiş ikisinin verdiği cevapta tahta tüneklerin ne şartlarda temizlenirse temizlensin kuşlar için yeterli olmayacağını 2 ayda bir atılması gerektiğini söylemişler .... kesin temizlik yöntemi için çok meşakkatli bir yöntem söylemiş veterinerlerden biri
Yani plastik mi kullanılması gerek ya da 2 ayda atmak gerek.O da baya maddiyatlı bir durum olur açıkçası.Nasıl temizleniyormuş?

Geri