Karadeniz Pet

Meyve yemeyen kuslariniz icin cozum

• Konbuyu başlatan Ceren Çağlayan
  • Başlangıç tarihi
C

Ceren Çağlayan

Guest
Merhaba,
benim de meyve yemeyen hatta meyve gorunce korkan bir kusum var. (Bana gelmeden once bir travma yasamis sanirim bu konuda)

Ben de onun icin bir cozum urettim, hem vitamin acisindan oldukca yararli hem de hicbir zarari yok.
Meyve suyu!

Taze sikilmis portakal, elma, cilek, kuslarin yiyebilecegi her turlu meyvenin suyunu sikabilirsiniz :)

Yiyebilecegi meyveler listesini de yazayim:
Ananas, Elma, Seftali, Muz, Armut, Portakal, Cilek, Kivi, Mango, Mandalina, Karpuz, Kavun, Erik, Uzum, Kiraz

Bu meyve sularini satin da alabilirsiniz fakat katki maddeleri yuzunden ben onermiyorum. Organik meyve sulari ise cok pahali, bu yuzden kendiniz sikarsaniz daha ucuz. Bazi meyvalari sikmak cok zor, bu yuzden portakal cok kolay oluyor mesela.
Meyve suyunun icine 4de 3ü kadar su eklemeniz gerekmektedir. Ve ayrica onemli bir not; mevye suyu cok cabuk bozulur bu yuzden 5 saatten fazla kafeste durmamasi gerekmektedir.

Onerdigim baska bir sey ise cay :) Bildigimiz meyveli poset caylar, Papatya ve yesil cayi kuslarim cok seviyor. Siyah cay da verebiliriniz ama tabii ki cayin soguk olmasi onemli!

ASLA yememeleri gereken meyveler!
Hurma, Greyfurt, Limon!!

Güzel fikir benimde aklıma geldiydi ama dedim bişi olursa vicdan azabından ölürüm filan boşver :D

elinize sağlık.. Ceren Hanım birşey sormak istiyorum bu çayları direk mi veriyorsunuz? Yani temiz su ile konsantrasyonu düşürüyor musunuz? Ve ne kadar süre kafeste tutuyorsunuz?

elinize sağlık.. Ceren Hanım birşey sormak istiyorum bu çayları direk mi veriyorsunuz? Yani temiz su ile konsantrasyonu düşürüyor musunuz? Ve ne kadar süre kafeste tutuyorsunuz?

Caylari kaynamis suyla yapiyorum, sonra sogutuyorum buz dolabinda. 6 saatten fazla tutmuyorum kafeste. Ayriyetten su koymuyorum hayir.

Peki son olarak birşey daha sormak istiyorum ne kadar süredir uyguluyorsunuz bunları kuşlarınıza?

:) teşekkür ederim cevaplarınız için Ceren Hanım :)

Geri