Karadeniz Pet

üç aylık kuşum sebze meyve yemiyor

salepinannesi

Yeni Üye
kuşu bir ay kadar önce aldım ve iki aylık bile değil dediler, aldığımda kanat ve kuyruk kesikti. erkek albino dediler ve sitede dişi ve bt beyaz olduğunu öğrendim. geldiği günden beri kafesine salatalık maydonoz marul elma her çeşit yeşillik asıyorum yumurta koyuyorum ama hiçbir şekilde yemden başka bir şey yemiyor. meyveli yem aldım ama meyveleri seçip yemiyor. nasıl alıştırabilirim? marul yiyen kuş videosu açıp izletiyorum ekrandaki marulu kekiyor ama yanındakini yemiyor. ekrandaki marulun üstüne koyuyorum marulu yine yemiyor. lütfen yardım edin
+söylemeyi unuttum kendi dışkısını yiyor kafeste ızgara olduğu için yapamıyor ama dışarıdayken sürekli dışkısını yiyor

Son düzenleme:
1-) Meyve 10-15 günde 1 kez çok az yiyebilir. Sürekli meyve vermeyin,şekerli şeyler kursak mantarına davetiye çıkartır ve ayrıca kursak mantarı hastalığını da azdırır.

2-) Tohumlu yeminizin içinde meyve olmasın.

3-) Dışkısını yemeye devam ederse hastalıklar ortaya çıkabilir. Engel olmalısınız.

1-) Meyve 10-15 günde 1 kez çok az yiyebilir. Sürekli meyve vermeyin,şekerli şeyler kursak mantarına davetiye çıkartır ve ayrıca kursak mantarı hastalığını da azdırır.

2-) Tohumlu yeminizin içinde meyve olmasın.

3-) Dışkısını yemeye devam ederse hastalıklar ortaya çıkabilir. Engel olmalısınız.
hocam 10 15 günü bırak hayatında bir kere yese yine tamamım yemiyor, sebze yedirmeye çalışıyorum zaten çoğunlukla ama asla yemiyor. yumurta da yemiyor, tadına bakıp bırakma bile yok asla ağzına sürmüyor. pelet yem zaten yemiyor. kısacası tohumdan başka bir şey yemiyor. garden mixin meyveli yemini almıştım kafesinde iki tane yemlik var, meyvesiz yemin olduğu kaptan yemiyor ikisinin yerini de değiştim hep meyveliden yiyor ama meyveleri seçerek, diğer yemle meyvelinin tohum içerikleri de birebir neden yemiyor anlamadım

hocam 10 15 günü bırak hayatında bir kere yese yine tamamım yemiyor, sebze yedirmeye çalışıyorum zaten çoğunlukla ama asla yemiyor. yumurta da yemiyor, tadına bakıp bırakma bile yok asla ağzına sürmüyor. pelet yem zaten yemiyor. kısacası tohumdan başka bir şey yemiyor. garden mixin meyveli yemini almıştım kafesinde iki tane yemlik var, meyvesiz yemin olduğu kaptan yemiyor ikisinin yerini de değiştim hep meyveliden yiyor ama meyveleri seçerek, diğer yemle meyvelinin tohum içerikleri de birebir neden yemiyor anlamadım
Bazı kuşlar yemeyebilir normal.

Geri