Karadeniz Pet

monodoks ishal ve sonrası

ali sağlam

Meraklı Üye
Herkese merhabalar...

Kronik astım hastası olan kuşuma astımı arttığı dönemlerde bazen monodoks bazen de hipradoxi vererek nefesini rahatlatıyordum. Bu sefer monodoks verdiğimde kuş ağır ishal oldu, kakası tamamen su olmustu. Monodoksu kesip, yemindeki aspur miktarının artırarak 1 hafta içinde kakası daha normal şekle döndü. 2 gündür gazı çıkmış maden suyu ara ara vererek, kaybettiği mineralleri almasını toparlamasına çabalıyorum.

Son durumunun fotosunu ekleyeceğim, su gibi ishal yapmıyor ama kakalar bir değişik, kuşun yemesi, içmesi ve kilosunu yerinde ama kuş durgun ve ötmüyor ne yapmam gerektiği yönünde yardımlarınızı ihtiyacım var.

Muhtemelen ilaçlardan kaynaklı sindirim sisteminde sorun var. Keske o ilaçları kullanmasaydınız.
Fotoğraf flash ile çekildiği için sağlıklı bir görüntü yok ancak eğer rengi çok köyü degilse fazla su tüketmekten kaynaklı cıvık dışkı yapıyor olabilir. Bence şu anda başka bir ilaç kullanmayın, multivitamin, mineral desteği ile kaliteli ve çeşitli tohumlarla ve yıkama suyundan tamamen arındırılmış sebze ile beslenmesi sağlanmalı

Muhtemelen ilaçlardan kaynaklı sindirim sisteminde sorun var. Keske o ilaçları kullanmasaydınız.
Fotoğraf flash ile çekildiği için sağlıklı bir görüntü yok ancak eğer rengi çok köyü degilse fazla su tüketmekten kaynaklı cıvık dışkı yapıyor olabilir. Bence şu anda başka bir ilaç kullanmayın, multivitamin, mineral desteği ile kaliteli ve çeşitli tohumlarla ve yıkama suyundan tamamen arındırılmış sebze ile beslenmesi sağlanmalı

Bu iyi hali Süleyman bey, ilk halini atmıştım size dışkısı sadece suydu. En kısa sürede tamamen en eski haline dönmesi için uğrasıyorum. vitamin olarak vitacombex var elimde, bu aşamada ağır gelir mi ?

Tavsiye edilen ölçülerde kullanılırsa sorun olmaz. Ancak size ilacı tavsiye eden değil, kuşlardan anlayan başka bir veteriner araştırmanızı tavsiye ederim.

Geri