Karadeniz Pet

Mubişimin Cinsi?

• Konbuyu başlatan renac
  • Başlangıç tarihi
R

renac

Guest
Arkadaşlar şubat ayının ilk haftası yumurtadan çıkan Çiko'nun cinsini ben dişi olarak yorumladım. Sizlerin de görüşünü almak isterim. Fotoğraftan net seçemeyenler için; cere mor ağırlıklı, burun deliklerinin etrafı mavi beyaz .

kesinlikle erkek ve çekinik kuş. çekinik kuşların cere rengi sizi yanıltmasın yyüzde yüz erkek

yerli dişi resesif parçalı kuşlarda erkek cere rengi pembe yada lila olur kuş dişi maşallah güzel kuş

Güzel disi ;) maşallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş erkek.

Kuş dişi bembeyaz burun delikleri var.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Kuş dişi bembeyaz burun delikleri var.

arkadasım çekinik kuşlarda cere rengi seni şaşırtmasın daha önce bunu yaşadım dişi diye gittim erkek kuşu satmışlar bi çok üretici petshopçu bile bilmiyo. bilgi içib bakın http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...et-kuslarinda-cinsiyet-ayrimi-resimli-15.html
kuş kesinlikle erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:03 --

ayrıca beyaz değil pembe ceresi

Bence dişi arkadaşım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Burun deliklerine bakıyor musunuz nasıl pembe

Bence dişi arkadaşım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Burun deliklerine bakıyor musunuz nasıl pembe

arkadasım kuş iki aylık daha bi ay daha geçsin simdiden pembeye dönmeye başlamış kuş yetişkkin olsa haklısın dicem ama daha yavru ve pembeye dönüyor ztn 3. aydan sonra sürekli cere rengi öyle olur cekinikler byle

arkadasım kuş iki aylık daha bi ay daha geçsin simdiden pembeye dönmeye başlamış kuş yetişkkin olsa haklısın dicem ama daha yavru ve pembeye dönüyor ztn 3. aydan sonra sürekli cere rengi öyle olur cekinikler byle

Arkadaşım kuşun burun delikleri beyaz pembe değil Ahmet Toprak hocam gerekli açıklamayı da yapmış senin başına gelmiş olabilir ama bu kuş bence dişi.

Yerli ve dişi bir mubiş

Tartışma başlatmak değil amacım. Konuda uzman değilim özellikle ırk konusunda ama bana dişi gibi geliyor. 1 ay sonra kesinleşir gibi geliyor :)

Erkek diyenler haklı çıkacak sanırım, çünkü fotoğrafta net belli olmuyor ama kırmızı ile çizdiğim alandan itibaren Çiko'nun ceresi mavileşmeye başladı.

Bu da Çiko'ya kendi ellerimle hazırladığım ağaç tünekler.

Güzel bir dişi kuşunuz mahşallah

:eek: Hadii yine ters köşe. Hayırlısıyla netleşsin. Sağlıklı olsun da dişi erkek çok önemli değil.

Geri