Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları ışıktan rahatsız olur mu ?

Mert Okan

Meraklı Üye
Kuş benim odamda kalıyor çoğu zaman sabaha karşı uyuyorum ve ışık açık oluyor ve biraz da gürültü oluyor bu durum kuşu rahatsız eder mi?Muhabbet kuşları ışıkta uyuyabilirler mi?Üstünü örtüyorum bazen bu yeterli olur mu ?

Muhakkak oluyordur.
Sessiz bir yerde beslemenizde fayda var.
Işık olarakta gün döngüsünü görmesi en faydalısı.

• Beğen
Tepkiler: Kca
ışık ve ses etkiler kendi kuşlarımı baz alarak konuşuyorum genel olarak birşey söyleyemem kuşun üstünü örtsenizde çok etki edeceğini düşünmüyorum yinede ışık girer,ışıkdansa ses daha büyük sorun yine kendi kuşlarımı baz alarak konuşuyorum kapıyı sert açtığım zaman dahi kuşların ürktüğünü çok variz görüyorum doğada beslemekle 4 duvar arasında beslemek arasında çok büyük fark var benim düşüncem yanlışım varsa affola ustalarım tarafından düzeltile,beni yanlış anlamayın buda bir can hayvan veya değil fark etmez

Hava kararinca uyumaya baslar kuslar gurultu ani ses isik dan urkerler rahatsiz olurlar uyuyabilecegi sakin bir yerde yasasin daha saglikli mutlu olur boylelikle

• Beğen
Tepkiler: Kca
Uzun lafın kısası kuşu ölüme terk ediyorsun birader...

Hocam eğer iki kuşun var ise sessiz ortam aşırı önemli.Üstünü örtmek ışık açısından yeterli olur ama sesi önleyemezsin.O yüzden çok uğranmayan bir oda seç.
Eğer tek kuşunuz varsa uykusuz kalır ve günlük aradığın enerjiyi bulamazsın,halsiz görünür,hasta görünür veya öyle olur.
Yani kısacası ışıktan korumak için örtü işe yarıyor fakat ses bundan daha önemli ve önlenebilir değil.Ya odanın çok sesli olmasını önlemelisin ya da sessiz bir odaya koymalısın.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafan mı iyi birader ? ne ölüme terk etmesi ?

Hayvanların uyku düzeni insanların ki gibi mi sanıyorsun.... Muhabbet kuşları en fazla 10 yıl yaşarlar ve uyku onların en büyük ilacıdır. Sen eğer uyku düzenini bozarsan çok yaşamaz. Hayvanları deneme tahtası olarak kullanmayın dalga geçer gibi sorularda sormayın. Almadan önce adam gibi araştırın öyle alın bakın... Yeter artık ...

Hayvanların uyku düzeni insanların ki gibi mi sanıyorsun.... Muhabbet kuşları en fazla 10 yıl yaşarlar ve uyku onların en büyük ilacıdır. Sen eğer uyku düzenini bozarsan çok yaşamaz. Hayvanları deneme tahtası olarak kullanmayın dalga geçer gibi sorularda sormayın. Almadan önce adam gibi araştırın öyle alın bakın... Yeter artık ...
Daha önce de kuş besledim kardeş bir sıkıntı yaşamadım ışıktan dolayı sadece merakımdan sordum kuşlar hakkında senden daha bilgili daha tecrübeli olduğuma eminim ve senden daha iyi baktığıma da eminim en azından paslı-boyalı ufacık bir kafeste 2 kuş beslemiyorum defalarca zararlı olduğu söylenen ballı kraker vermiyorum kuşlara senin gibi en iyi kafes ortamını sağlıyorum ve en doğru gıdayı veriyorum kuşa deneme tahtası olarak kullanmak ne alaka ? dalga geçer gibi soru sormak ne alaka ? gereksiz gereksiz abartıp agresifleşip insanların sinirini bozma

benimde odamda kalır akşam ben gelince eğer işim varsa gece araya koyarım uzun bir minderim var kafesi köşeye koyarım, zaten koymadan önce direk salıncağına çıkarırım anlar zaten uyku vakti olduğunu direk kendisi salıncağına atlar ve inmez antrede ışık almayan köşe bir yere koyarım önünede minderi koyarım ışık görmez sizde böyle yapabilirsiniz veya üstünü koyu renk bir bezle örtersiniz aynısı olur

Mert kardeşte duyarlı bir insan belliki hassas bu konuda uğraşmış konuyuda açmış kuşları için bilgi sahibi olmaya çalışmış gerginliğin anlamı yok ne kazanacazki ,kardeşim sen rahatsız etme bundan sonra bir çözüm bul kuşlara bence rahatça uyusunlar.

benimde odamda kalır akşam ben gelince eğer işim varsa gece araya koyarım uzun bir minderim var kafesi köşeye koyarım, zaten koymadan önce direk salıncağına çıkarırım anlar zaten uyku vakti olduğunu direk kendisi salıncağına atlar ve inmez antrede ışık almayan köşe bir yere koyarım önünede minderi koyarım ışık görmez sizde böyle yapabilirsiniz veya üstünü koyu renk bir bezle örtersiniz aynısı olur
Güzel düşünce ve uygulama fakat koyu renk kuşları çok korkutuyor çarpıyorlar birde ordan oraya alıştırılması gerek sanırım

Güzel düşünce ve uygulama fakat koyu renk kuşları çok korkutuyor çarpıyorlar birde ordan oraya alıştırılması gerek sanırım
Kuş bizden sesimizden korkmuyor kafes içinde parmağıma çıkıyor sevmeme izin veriyor ama daha geleli 1 hafta olduğu için kafes dışında da pek yanaşmıyor sakin mizaçlı bir kuş daha hiç görmedim kendini korkudan bir yerlere çarptığını yaklaşık 2 metre yüksekliğe koydum kafesini kendini güvende hissetsin diye bir kafeste olması gereken her şey var içinde elimden geldiğince en iyisinden aldım tül bile takmadım ayağı takılır diye 2 günde bir genel temizliğini yapıyorum kuşu öğlenden akşama kadar serbest bırakıyorum istediği yerde istediği şekilde dinlenebiliyor dolaşabiliyor ilk günden beri,oda zaten gündüzleri tam aydınlık olmuyor biraz loş bir oda onun dışında saat 10 gibi örtüyorum üstünü onun dışında film-müzik sesi vs dışında gürültü olmuyor odada.İnsanların sadece kendilerini hayvan sever ve duyarlı sanmaları insanı öfkelendiriyor ben herkesten çok isterim kuşumun iyiliğini.

Çok güzel sakin olması ama ufaktan artık gelmesi lazım dışarıda benim konuşan kaçırdığım mavişim 2 3 günde alışmıştı biraz daha ilgi ve elden yem yedirme yapın gelir hemen kafes dışında,2 metreye koymaya gerek yok orda hem size uzak hemde sıcak olur çok hassassınız benim gibi, birde üstünü örtüyorsunuz kanaklarına baktınızmı havalar sıcak gidiyor açmışmı kanatları bunalmışmı nerde oturuyorsunuz bilmiyorum iklimi nasıldır?belki arkadaşında moreli bozuktur yaw oda bizim gibidir belkide her soruna cvp yazdım önemseyerek:) bu işi seviyoruz ve hobi olarak yapıyoruz

Çok güzel sakin olması ama ufaktan artık gelmesi lazım dışarıda benim konuşan kaçırdığım mavişim 2 3 günde alışmıştı biraz daha ilgi ve elden yem yedirme yapın gelir hemen kafes dışında,2 metreye koymaya gerek yok orda hem size uzak hemde sıcak olur çok hassassınız benim gibi, birde üstünü örtüyorsunuz kanaklarına baktınızmı havalar sıcak gidiyor açmışmı kanatları bunalmışmı nerde oturuyorsunuz bilmiyorum iklimi nasıldır?belki arkadaşında moreli bozuktur yaw oda bizim gibidir belkide her soruna cvp yazdım önemseyerek:) bu işi seviyoruz ve hobi olarak yapıyoruz
Genelde masamın üstünde yanımda olur gece rahatsız olmasın diye rafın üstüne koyuyorum kuşta hiçbir huzursuzluk belirtisi yok dışarıda sorun şu yüksek ahşap bir giysi dolabım var büyük bir bölümünü orada geçiriyor gününün seviyor orayı inmek istemiyor parmağımı uzatınca geri çekiliyor çok ısrar edersem kaçıyor birkaç kez kovalamaca yaşadık ondan biraz korkmuş olabilir zamanla düzelecektir

Loş bir gece ışığı kuşlarımızı rahatsız etmez

Daha önce de kuş besledim kardeş bir sıkıntı yaşamadım ışıktan dolayı sadece merakımdan sordum kuşlar hakkında senden daha bilgili daha tecrübeli olduğuma eminim ve senden daha iyi baktığıma da eminim en azından paslı-boyalı ufacık bir kafeste 2 kuş beslemiyorum defalarca zararlı olduğu söylenen ballı kraker vermiyorum kuşlara senin gibi en iyi kafes ortamını sağlıyorum ve en doğru gıdayı veriyorum kuşa deneme tahtası olarak kullanmak ne alaka ? dalga geçer gibi soru sormak ne alaka ? gereksiz gereksiz abartıp agresifleşip insanların sinirini bozma
Sensin sensin .... sanki kafesin boyasını ben yoldum ... senin kafesde zamanla öyle olacak... Daha bilgili ve Tecrübeli olsaydın burda bu sohbeti bile yapmazdık...

Kardeşim boş yapma. Eleman gayet haklı. Madem o kadar kuş ustasının en basit sorulardan birini buraya neden soruyorsun. Bu canlılarda hayvan. Doğada yaşaması gerekirken alıp 4 duvar içine koyuyorsunuz. Sırf sana cevap yazmak için üye oldum. Kuşa kendi odasını vermiceksen alma kardeşim. Bunlar oyuncak değil. Yemek ihtiyaçlari var. SESSİZ VE IŞIKSIZ bir yerde günde 9, 10 saat uyku gibi. Muhabbet kuşlarina yapılan bu eziyetten bıktım.

Haklısın kardeşim. Yanında ses yapan hayvan uyanır. Yanında ışık açarsan uyanır. Kardeşim biz de hayvanı. Yaninda

Geri