petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşları Soğuk Odada Durabılırmı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Frate tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Frate

Frate Guest

Muhabbet Kuşları Soğuk Odatda Durabılırmı ? onların açısından soğuk bir sorun teşkil edermi?

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    hasta olurlar ılık olsun yeterli içerisi ne çok sıcak ne çok soğuk

3. İsmail BAL

çok soğuk olmamasına dikkat edin kafesin üzerine battaniye gibi bir şey örtebilirsin tabi hava almaları için ön tarafı açıkta bırakmayı unutmayın.

4. Frate

Frate Guest

oturma odasında cok rahatsız oluyorlar...
    kendı odama koyacagım ama orada genelde soguk ...
    tül geçirip direkt havaya marus kalmayacak sekılde koysam sorun olurmu ?
    sorun olmaz ise öyle yapacağım...

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
  6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    dostum,rahatsız oluyorlar dediğin ayakaltımı duruyorlar.as duvarlardan birine kafesi,veya büyük gümüşlük falan varsa üzerine koy,bunlar sosyal hayvanlar,zannedersem sen kuşları temelli olarak göndericen soğuk odaya.bak sana bişey söyliyeyim.hayvan sevgisi çok güzel bir olay,seni takdir ediyorum fakat besleyeceğin hayvana göre şartları oluşturmadan hayvan besleme.sonra sende sıkıntı yaşıyorsun onlarda.unutma onlarda canlı

7. Frate

Frate Guest

abi şartlar uygun...
    olmadı kaloriferi yakarım hayvanlar sıcakta dursun salonda üreme olmuyor gelen giden cok oluyor ondan odama koymak istiyorum....

8. anıl deniz yılmaz

bizimde ev soğuk oluyo üzerine temiz havlu koyuyorum bir çözüm bulana kadar böyle devam

9. Mustafa Enes Gültekin

Beğenileri:
    0
    Benim ev de kombi var kombiyi 30 dereceye getiriyorum sıkıntı olur diye birde ufoyu 15 derecelik ayarlıyorum sırayla yanıyorlar :) havanın 15 derecenin altına düşmesin diye bir bilgiye ulaştım onun için kesinlik 15 derecenin altına düşürmüyorum havayı .

10. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Mersinde hava 14 15 derece arası. Doğalgaz 7-24 çalışıyor. 24 25 dereceden aşağıya indirmiyoruz. Siz düşünün artık

11. Duranettin ERAYDIN

Genel ısıtma problemi varsa sıcak odada dursun varsın yumurtlamasın varsın rahatsız olsun hasta olmasından iyidir.

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    20 dereceyin altında olmasın yeter

13. Cem AYGÜN

Cem AYGÜN New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşları duyarlı yapıya sahip varlıklardır. Gerçi 16-17 santigratlık sabit bir ısı sağlandığında sağlıkla yaşabilirler.Ancak 22-23 santigrat ısıdan bu derecelere ani düşüşlerde hastalanmalar olasılığı doğar. Gece ve gündüz arasındaki büyük ısı farkları veya kafesin sıcak odadan soğuk bir odaya taşınması gibi nedenlerde soğuk algınlığına neden olabilmektedir.

14. blacksun

blacksun Guest

ben evin odasında bir sey kulanmıyorum ısı kısın 5 dercelere kadar düşüyor ama bi sıkıntıyla karşılasmadım sadece 10 derecenın altına düşünce yumurtalarr kuluckadan cıkartamıyorlar soguk oldugundan muhabbet kusları öyle nazik hayvanlar degildirler sadece ani ısı degişimine ugramasınlar yeter

#14 blacksun, 14 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Aralık 2013
  15. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

ben geceleri kombiyi açik birakiyorum kısık bir ayarda ve üstlerine bir şey ötürüyorum. sabah da üstünlerindeki örtüyü aliyorum. en fazla - in altina inemsin. 7 6 derecede yeterlidir kuşlar için.

16. Frate

Frate Guest

tamam ozaman sorun yok kendı odama aldım :) rahatsız etmıyorum pek artık yumurta beklemeye başlayacağım
    kalamar kemiği nijer mama vitamin herşeyleri var bakalım..

Sayfayı Paylaş