Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşları Soğuk Odada Durabılırmı ?

• Konbuyu başlatan Frate
  • Başlangıç tarihi
F

Frate

Guest
Muhabbet Kuşları Soğuk Odatda Durabılırmı ? onların açısından soğuk bir sorun teşkil edermi?

hasta olurlar ılık olsun yeterli içerisi ne çok sıcak ne çok soğuk

çok soğuk olmamasına dikkat edin kafesin üzerine battaniye gibi bir şey örtebilirsin tabi hava almaları için ön tarafı açıkta bırakmayı unutmayın.

oturma odasında cok rahatsız oluyorlar...
kendı odama koyacagım ama orada genelde soguk ...
tül geçirip direkt havaya marus kalmayacak sekılde koysam sorun olurmu ?
sorun olmaz ise öyle yapacağım...

dostum,rahatsız oluyorlar dediğin ayakaltımı duruyorlar.as duvarlardan birine kafesi,veya büyük gümüşlük falan varsa üzerine koy,bunlar sosyal hayvanlar,zannedersem sen kuşları temelli olarak göndericen soğuk odaya.bak sana bişey söyliyeyim.hayvan sevgisi çok güzel bir olay,seni takdir ediyorum fakat besleyeceğin hayvana göre şartları oluşturmadan hayvan besleme.sonra sende sıkıntı yaşıyorsun onlarda.unutma onlarda canlı

dostum,rahatsız oluyorlar dediğin ayakaltımı duruyorlar.as duvarlardan birine kafesi,veya büyük gümüşlük falan varsa üzerine koy,bunlar sosyal hayvanlar,zannedersem sen kuşları temelli olarak göndericen soğuk odaya.bak sana bişey söyliyeyim.hayvan sevgisi çok güzel bir olay,seni takdir ediyorum fakat besleyeceğin hayvana göre şartları oluşturmadan hayvan besleme.sonra sende sıkıntı yaşıyorsun onlarda.unutma onlarda canlı

abi şartlar uygun...
olmadı kaloriferi yakarım hayvanlar sıcakta dursun salonda üreme olmuyor gelen giden cok oluyor ondan odama koymak istiyorum....

bizimde ev soğuk oluyo üzerine temiz havlu koyuyorum bir çözüm bulana kadar böyle devam

Benim ev de kombi var kombiyi 30 dereceye getiriyorum sıkıntı olur diye birde ufoyu 15 derecelik ayarlıyorum sırayla yanıyorlar :) havanın 15 derecenin altına düşmesin diye bir bilgiye ulaştım onun için kesinlik 15 derecenin altına düşürmüyorum havayı .

Mersinde hava 14 15 derece arası. Doğalgaz 7-24 çalışıyor. 24 25 dereceden aşağıya indirmiyoruz. Siz düşünün artık

Genel ısıtma problemi varsa sıcak odada dursun varsın yumurtlamasın varsın rahatsız olsun hasta olmasından iyidir.

20 dereceyin altında olmasın yeter

Muhabbet kuşları duyarlı yapıya sahip varlıklardır. Gerçi 16-17 santigratlık sabit bir ısı sağlandığında sağlıkla yaşabilirler.Ancak 22-23 santigrat ısıdan bu derecelere ani düşüşlerde hastalanmalar olasılığı doğar. Gece ve gündüz arasındaki büyük ısı farkları veya kafesin sıcak odadan soğuk bir odaya taşınması gibi nedenlerde soğuk algınlığına neden olabilmektedir.

ben evin odasında bir sey kulanmıyorum ısı kısın 5 dercelere kadar düşüyor ama bi sıkıntıyla karşılasmadım sadece 10 derecenın altına düşünce yumurtalarr kuluckadan cıkartamıyorlar soguk oldugundan muhabbet kusları öyle nazik hayvanlar degildirler sadece ani ısı degişimine ugramasınlar yeter

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben geceleri kombiyi açik birakiyorum kısık bir ayarda ve üstlerine bir şey ötürüyorum. sabah da üstünlerindeki örtüyü aliyorum. en fazla - in altina inemsin. 7 6 derecede yeterlidir kuşlar için.

tamam ozaman sorun yok kendı odama aldım :) rahatsız etmıyorum pek artık yumurta beklemeye başlayacağım
kalamar kemiği nijer mama vitamin herşeyleri var bakalım..

Geri