Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşları Tek Bakılmamalıdır.

teşşekürler bilmiyordum bunu.

Konuyu görünce yazmak istedim. Çok güzel anlatmışsınız hocam. Ben canlarımı 6 aylıkken aldım ilk eve getirdiğimde çok urkeklerdi. Dişi kuşum lutino erkeğimmavişim yerli. Şuan yumurta üstünde sarışınım. Ve iki kuşumda bana alıştı. Ele geliyorlar. Mavişimde 7-8 kelime öğrendi. Bir kur yapıyor sarışınıma aşkımlar kuşumlar öpücükler neler neler. Çok seviyorum onları. Konu için teşekkürler

benim bi sorum olcak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

Konuyu görünce yazmak istedim. Çok güzel anlatmışsınız hocam. Ben canlarımı 6 aylıkken aldım ilk eve getirdiğimde çok urkeklerdi. Dişi kuşum lutino erkeğimmavişim yerli. Şuan yumurta üstünde sarışınım. Ve iki kuşumda bana alıştı. Ele geliyorlar. Mavişimde 7-8 kelime öğrendi. Bir kur yapıyor sarışınıma aşkımlar kuşumlar öpücükler neler neler. Çok seviyorum onları. Konu için teşekkürler

nasıl alıştı ya anlatırmısınz hpe kafesde mı kalıcak

benim bi sorum olcak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:42 --

nasıl alıştı ya anlatırmısınz hpe kafesde mı kalıcak

Tamamen sizin davranışlarınız ve ilginizle alakalı bir durum ve birazda sabır işidir aslında. Muhabbet kuşlarımızı hep kafesde tutmanın doğruluğu tartışılabilir benim şahsi fikrim ona özgür olduğunu hissettirmeniz lazım ve tam uçuş yapabilmelerini sağlamanız gerekiyor aslında disiplinli olabilirsek eğitilmeyecek kuş yoktur.

Konuyu güncel tutalım arkadaşlara yardımcı olucakcaktır.

Aynen öyle Benim 4 muhabbet kuşum var. Saldığımda öyle mutlular ki... Maşallah.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğlumu(tosun paşa) 45günlükken Ankara dan bir üretici arkadaştan aldım ama gerçekten kuşlarını seven insan gece saat 24 te otobüse verdi sabah 6 ya kadar beş kez aradı ne beni uyuttu ne kendisi uyudu.Yirmi gün sonra başka bir arkadaştan kızımı (maviş) aldım oda 45 günlüktü,kısaca Tosun Mavişten 20gün büyük.Gerek kendi aralarında gerekse ev halkıyla bir muhabbet bir muhabbet bu kadar olur.Bencede iki kuşta olsa çok rahat insana alışıyor.Ayrıca hemen hemen gündüzleri hep bizimleler yem için kafese gidiyorlar.Bu arada jumbolar kesinlikle hareketsiz değiller yada benimkiler jumbo değil.Bence devamlı kafeste kalan jumbolar sakin oluyor.

Merhaba.Bu konuyu bizzat yaşamış biri olarak yazıyorum.Ne olur tek kuş bakmayın.
Bir kuşum vardı.Ele omuza alışık.omzumdan inmezdi kafese girmezdi.Sonra ben hobiye başlAyınca başka kuşlar da aldım.Bir gün yanına bir kuş koymak zorunda kaldım.
Gördüğümde gözlerime inanamadım.Sanki o gitmiş yerine oyuncu bir kuş gelmişti.
O gün anladım biz onlara aslında iyilik yapmıyoruz.Yanlız bırakıyoruz..

Merhaba.Bu konuyu bizzat yaşamış biri olarak yazıyorum.Ne olur tek kuş bakmayın.
Bir kuşum vardı.Ele omuza alışık.omzumdan inmezdi kafese girmezdi.Sonra ben hobiye başlAyınca başka kuşlar da aldım.Bir gün yanına bir kuş koymak zorunda kaldım.
Gördüğümde gözlerime inanamadım.Sanki o gitmiş yerine oyuncu bir kuş gelmişti.
O gün anladım biz onlara aslında iyilik yapmıyoruz.Yanlız bırakıyoruz..

tebrik ediyorum sizi

Gerçekten çok sevimliler ve albenileri fazla insanların bu noktada bu cazibeye dayanamadığı aşikar.:) O yüzden besleme yönünder kuvvetli bir tutum oluşuyor,hayırlısı neyse o olsun:)

Son düzenleme:
7 aylık bir erkek kusa es alırken nelere dikkat etmeli,nazil almalı?Kafese yuvalık takmasak nasıl olur?Yavru almak istemiyorum,eşlerin illa yumurtlaması gerekir mi?

Geri