Karadeniz Pet

muhabbet kuşlarım da her türlü hastalık var

muhabbet_kuşu755

Meraklı Üye
bir erkek bir de dişi kuşum var (dişi 1 yaşına girecek erkek 5-6 aylık) kavga etmiyorlar yem kusma var dişi yuvalığa nadiren giriyor birbirlerini kaşıma da var ve dişi kuşumun poposunun derisinde sapsarı bir şey var (dişi kuşumu aldığımdan beri var) hem de dışkısı çok poposuna yapışıyor dışkısı genellikle sulu çoğunlukla beyaz ve aralarında da yeşil olan dışkı yapıyor ama poposuna yapışan dışkılar koyu yeşil ortası da beyaz oluyor ishal mi diye şüphelendim ama dişi çok hareketli erkekte öyle uyumak için çok az kabarıyorlar bir de erkek ve dişi kuşumun göbeğine bastırdığımda çok sert bir kemik geliyor (dişiyi ilk aldığımda bu kemik yoktu aldıktan 5-6 gün sonra bu kemik çıktı) (erkekte bu kemik aldığımdan beri vardı) erkek kuşumun kafasında ve boynunda çok az tüy var 2-3 hafta önce kafes tülüne ayağı takıldı ve ayağı baldırından kırıldı (sol ayağı kırıldı) ayağı öyle fena kırıldı ki elime aldığımda ayağının üstündeki yer (baldırı) iyice çıkmış üstüne nadiren basabiliyor tünekte durabiliyor ama kırılan ayağı yamuk duruyor (erkek kuşumun poposuna hiçbir zaman dışkı yapışmıyor ve sarı şey erkeğin poposunda yok) erkek kuşumun kanadının altında da çok az tüy var veterinere götüremiyorum daha 11 yaşındayım bir de pahalı diye izin vermiyorlar petshopa bile götürmeme 1 hafta yalvardıktan sonra zar zor izin veriyorlar benim evde yapabileceğim bir şey var mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:31 -->-> Daha önceki mesaj 13:25 --

biliyorum daha önce dişi kuşumun poposunda sarı bir şey çıktı diye bir konu açmıştım ama yazdığım mesajlar ve gönderdiğim fotolar konuya gitmiyordu gitse bile be göremiyordum o yüzden ben de yeni konu açtım bu konuya kuşlarım bütün problemlerini hastalıklarını yazdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:37 -->-> Daha önceki mesaj 13:31 --

cvp yazın :(

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. O kadar uzun açıklayıp yazmışsın ki, anlamak için 3 tur okudum. Şimdi bu kuşları bu yazıya göre analiz edip şöyle yap böyle yap diyemeyecem. Hastalıkları için bir veteriner hekime götürmelisin. Ancak kuşların iyi beslenmediklerini düşünüyorum. Yemlerini değiştirip deneyebilirsin. Versele Laga karışık muhabbet kuşu yemi deneyin. Ayrıca sade kanarya yemi (aspur) alın biraz yemine karıştırın. Kuş kumu, kalamar kemiği ve gaga taşı alıp kafese koyun. Kuşları günlerinin çoğunu kafeste geçirsinler, içeri girmemek için aç kalmayı yeğleyen kuşlar bilirim. Haftada birkaç gün mama yapıp verebilirsin. Forumda bir sürü mama tarifi mevcut. Umarım kısa sürede düzelirler..

Geri