Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım evcilleşmiyor Değiştirme

Eray54122

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım 1 erkek 1 dişi
İkiside 7-12 aylık civarında petshop a
Versem Değişir mi dişi olan ele geliyor ama ısırıyor erkek hem kaçıyor hem ısırıyor Sakarya'da yım

Muhtemelen çift oldukları için alışmamışlardır ayırma imkanınız varsa ayırıp avucunuza yem koyup size güvenmelerini sağlayabilirsiniz biri alışsa öbürüde gelir zaten

O sizin ilgi alakanıza bağlı ama zaten çift kuşlar birbirini taklit ederler sizi etmeleri zor normalde 3 aylıkken konuşmaya başlarlar konuşturmak için yeni yeme düşmüş erkek bir kuş alsanız işiniz çok kolay olur
Bu iki kuşu verip petshop alışmış kuş verirmi veya ikisini bir tane daha kafes var ayırsam alıştırablirsem alıştırıp yeniden yan yana koysam

Bilmiyorum petshopları sevmiyorum hiç :) evde üretim bulabilirseniz daha iyi olur ele alışık olur alışırlar mı o şekilde bilemiyorum kuşların yaşına tepkilerine bağlı parmağınıza gelen alışabilir farklı bir odada salıp deneyebilirsiniz bir dahikinde daha çok araştırıp hayvan sahiplenmenizi öneririm

Size alıştıktan sonra aynı kafese koyarsanız bir sıkıntı olmaz

Bu eğitimleri yaparken birbirlerinin seslerini duymamalılar o yüzden odaların kapılarını kapatın

kuşun karakterini nasıl anlarız almadan
Bir süre gÖzlemleyin hareketlerini üretici izin verirse seçtiğiniz kuşu eline alsın eline gittiğindeki hareketleri gÖzlemleyin sizin almanıza izin vermez o yüzden dedim eğer kuş parmağına gelmiyorsa zor eğitilir ama yavru ise her türlü eğitilir zaten

Bir süre gÖzlemleyin hareketlerini üretici izin verirse seçtiğiniz kuşu eline alsın eline gittiğindeki hareketleri gÖzlemleyin sizin almanıza izin vermez o yüzden dedim eğer kuş parmağına gelmiyorsa zor eğitilir ama yavru ise her türlü eğitilir zaten
Maydanozu çok seviyorlar avucumla verip deniyecem kaç kere elle verince alışır

Ben her lahmacun aldığımda maydanoz veriyorum ama sapı yok onda ama şimdi normal maydanoz aldım sapıylamı vereyim
Bilmiyorum ben hiç vermiyorum bazı sitelerde zararlı olduğu sadece sapının verilebileceği yazıyor bu sebeple ben hiç vermedim kıvırcık dereotu biber havuç semizotu veriyorum meyve sevmiyor bizimki

Geri