Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım Kızışmış mı?

Einsatz

Meraklı Üye
Merhaba, dişi 1 veya 1,5 senedir bizde. Erkek kuşu alalı 10 gün falan oldu. Birbirlerinin tüylerini kaşıyorlar, dişi sürekli yuvalıga girip cıkıyor gagalıyor vs. Ancak erkek sadece yuvalıga kafasını sokuyor ve bakıyor, henüz içeri girdiğini göremedim. Nijer tohumu kenevir tohumu vs her şeyi kullanıyorum ancak çiftleşme yok gibi :) Çokta anladığım söylenemez. Önerileriniz nedir çiftleşmeleri için?

Bu kuşlar sizce kızışmış mı? resimlerini yüklüyorum teşekkürler şimdiden

Ekli dosyalar

• IMAG0265.jpg
    IMAG0265.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 47
  • IMAG0267.jpg
    IMAG0267.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 36
Merhaba, dişi 1 veya 1,5 senedir bizde. Erkek kuşu alalı 10 gün falan oldu. Birbirlerinin tüylerini kaşıyorlar, dişi sürekli yuvalıga girip cıkıyor gagalıyor vs. Ancak erkek sadece yuvalıga kafasını sokuyor ve bakıyor, henüz içeri girdiğini göremedim. Nijer tohumu kenevir tohumu vs her şeyi kullanıyorum ancak çiftleşme yok gibi :) Çokta anladığım söylenemez. Önerileriniz nedir çiftleşmeleri için?

Bu kuşlar sizce kızışmış mı? resimlerini yüklüyorum teşekkürler şimdiden
Dişi yuva hazırlığında.yuva hazırlığı bittiğinde çiftleşecekler.zaten kızgınmış dişi kuşun.erkek gelir gelmez işe başlamış.

Dişi yuva hazırlığı yapıyor.Kuşlara yumurta maması ver ve sessiz sakin bir yere koy gerisini onlar halleder :)

Dişi yuva hazırlığında.yuva hazırlığı bittiğinde çiftleşecekler.zaten kızgınmış dişi kuşun.erkek gelir gelmez işe başlamış.
Ilgınız ve yanıtınız için çok teşekkür ederim :)

Dişi yuva hazırlığı yapıyor.Kuşlara yumurta maması ver ve sessiz sakin bir yere koy gerisini onlar halleder :)
Ilginiz ve yanıtınız için çok teşekkür ederim :) Yumurta maması olarak ne oneriyorsunuz?

Bu arada, yuva hazırlıgı yapıyor demişsiniz, ancak yuvada hiç hazırlık yok gibi :D Bomboş :)

Haşlanmış yumurtayı ve havuçu rendeleyip karıştırın ve kuşlara verin
Bu arada hocam, kuş yuva hazırlıgı yapıyor demişsiniz, ancak yuvanın içi bomboş. Petshoptan yuva aldıgımda buna bir şey koymanıza gerek yok demişti. Bir öneriniz var mı?

Bu arada hocam, kuş yuva hazırlıgı yapıyor demişsiniz, ancak yuvanın içi bomboş. Petshoptan yuva aldıgımda buna bir şey koymanıza gerek yok demişti. Bir öneriniz var mı?
kemirgen talaşı koyarsanız iyi olur hocam

Bu sabah kuşların 3-4 defa çiftleştiklerini gördüm işe kalkarken saat 6-7 gibi :) Acaba yumurta ne zaman gelir? :D

Bir de bir şey dikkatimi çekti, bu kuşlar her sabah çiftleşiyor hemde üst üste 10-15 defa (biraz abartmış olabilirim ama cidden çok), bu hergün çiftleşme problem yaratır mı ? video yükleyeceğim şimdi

Yakında yumurta gelir hayırlı olsun

Ekli dosyalar

• IMG_0808.JPG
    IMG_0808.JPG
    883.5 KB · Görüntüleme: 15
Inşallah teşekkürler :) Yalnız bunlar 2 gündür sabahları sürekli böyleler, bir sorun olmaz değil mi?

Geri