Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarında; Grit Kum mu? Beyaz Kum mu?

MeHeDe

Onursal Üye
Değerli arkadaşlar sayın hocalarım sözlerime başlamadan önce görüşünü ve tecrübelerini yazan arkadaşlara ve hocalarıma teşekkür ederim. [emoji4]
Muhabbet Kuşlarında Grit kuş kumu mu kullanılmalı yoksa beyaz renkte olan kuş kumu mu ? Tecrübe ve görüşlerinizi varsa açıklamalarınızı bekliyorum. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için..

Bende benzer bir konu açacaktım :) Bende o konuda takıldım kaldım.Bu ay ilk kez quik aldım ve beyaz çıktı.Normalde aldıklarım kahveye yakın bir renk oluyordu :) Hangisi daha iyidir bilemedim.Ve quikte böyle değişik bir koku var.Kendi kokusu mu bilemedim.İlk defa kullanıcam inşallah yadırgamazlar.Yemde ki gibi seçici davranırlar mı acaba?

Arkadaşlar hiç kafa katışıklığı yaşamayın. İkisinden de alın. Ya karıştırarak verin hangisini yerlerse yesinler yada ayrı kaplarda verin. Canınızı sıkmayın :D

Bende benzer bir konu açacaktım :) Bende o konuda takıldım kaldım.Bu ay ilk kez quik aldım ve beyaz çıktı.Normalde aldıklarım kahveye yakın bir renk oluyordu :) Hangisi daha iyidir bilemedim.Ve quikte böyle değişik bir koku var.Kendi kokusu mu bilemedim.İlk defa kullanıcam inşallah yadırgamazlar.Yemde ki gibi seçici davranırlar mı acaba?
Bana da quick hediye geldi yeni çifte ondan verdim o bahsettiğiniz koku anason sanırım benimki de aynı [emoji4]

başka tecrübesi düşüncesi olan arkadaşlardan da yorum bekliyorum teşekkürler..

başka tecrübesi düşüncesi olan arkadaşlardan da yorum bekliyorum teşekkürler..
Bende beyaz kum var büyük parcalida var ama beyazı daha iyi tüketiyor gibi kuşlar sanki büyük parçalı papağan lar için gibi

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende beyaz kum var büyük parcalida var ama beyazı daha iyi tüketiyor gibi kuşlar sanki büyük parçalı papağan lar için gibi

evet olabilir grit yani büyük parçalı olanı daha az tüketiyorlar ama ikisinden hangisi daha iyi hangisi daha faydalı bunu öğrenmeye çalışıyoruım, bir de kuş kumlarında sindirilebilir ve sindirilemeyen olanlar var hangisi sindirilebilir acaba beyaz olan mı grit mi ?

Hepsi aynıdır sindirilen kısım içindeki katkılar

Geri