Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun alıştırma süreci

musti38

Yeni Üye
Merhabalar 2 hafta önce yavru bir kuş sahiplendim cinsiyeti erkek ofiste besliyorum kuşu , geçenlerde kafes temizliği ile ilgili başlık da açmıştım kuşum kafes içindeyken kafes temizliğini yaptım ve bu zamana kadar kafesten çıkmadı kendisi de çıkmak istemedi bu süreçte elimle sevdim elime gelmese de sevmeme izin verdi elimle dal darı da yedirdim yem koysam da yemedi bugün muhabbet kuşu sesi açtım o da ötmeye başladı daha önce hiç ötmemişti ben de yine dışarı çıkarmak istedim kafes kapısını açık tuttum ilk defa dışarı çıktı hemen pencereye uçtu kapıya uçtu cama falan çarptı en gizli yerlere gitti köşelere kaçtı maalesef uysal bir kuş ben de elimle alıp kafese koymak zorunda kaldım şimdi yine kafesin en köşesine gidiyor bu aşamada ne yapmam lazım nasıl onu o ortama alıştırabilirim

Uzun sürse de kendi kendine iyileşir. Çok nazikçe kulak çöpüyle teramisin deri kremi sürebilirsiniz. Burun deliklerine gelmesin. Sürmesenizde sorun olmaz.
Teşekkürler ,bu arada kuşum daha çok ürkekleşti güvenini kazanmak için ne yapmalıyım Merve Hanım

Geri