Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ağzının içinde ve gaga çevresinde kan görünüyor

Longahanks

Yeni Üye
7E9930F4-0AB4-4F87-85F7-ADBD996BA033.jpeg
Merhaba
Muhabbet kuşumun ağzının içinde ve gaga çevresinde koyu renkte kan gördüm.
Birkaç gündür mama vermemiştim o yüzden pancar vb. olamaz.
Aslında keyfi iyi gibi, tüyde olduğu için biraz durgun ama öyle bir köşeye çekilip kabarma halleri yok.
Iştahı da biraz az ve yem seçiyor son günlerde. Aspur ve dal darı yiyor, yemin içindeki diğer darıları ayırıyor.
Sıkıntısının ne olduğuna ve çözümün ne olabileceğine dair görüşlerinizi rica ederim.
Ekte fotoğrafı var.

İlk kez denk geliyorum böyle bir şeye. Sadece fikir yürütüyorum acaba ağzına sert bir cisim aldı o mu kanattı. Neşesi keyfi yerinde diyorsunuz başka aklıma bir şey gelmiyor

Teşekkür ederim cevabınız için.
Tecrübeli bir üretici abime de sordum o da şaşırdı biraz, ben de buraya yazmak istedim.
Kalamar kemiğini ezip kuş kumunun içine koymuştum, acaba keskin bir parçası kaldı da ağzının ya da boğazının bir yerini mi kanattı bilemiyorum. Havanda iyice ezmiştim.
Kursak mantarından şüphelendim ama onun belirtileri çok başka oluyor sanırım.

Yok kursak mantarında kusma olur salya olur koku olur. O çok farklı. Siz gozlemleyin eğer kanama durmazsa yada yemeden içmeden kesilmeye başlarsa kanatlı uzmana götürseniz iyi olur. Aklıma sert bir şey almış olma ihtimali geldi. Eğer öyleyse zaten birkaç güne geçer diye düşünüyorum. Rica ederim.

Geri