Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu alırken ve sonrası

Dolma

Yeni Üye
Kuş seçiminizi nasıl yapmalısınız ?

İlk önce hangi kuş türünü istediğini belirleyin ingiliz diyelim öncelikle kuşun 2 aydan fazla olmamasına dikkat edin ve gözünüz ile seçim yapmayın ve kuşcunuzun güvenilir olduğundan emin olun kuş dolu kafese elinize uzatın kuşları teker teker avcunuza alın kuş çok bağırıyorsa ve aşırı sert bir şekilde ısırıyorsa o kuş eğitilir ama zorlanırsınız elinize aldığınızda kuş normal derecede bağırıyorsa o kuşda eğitilir ama 1 ayınızı alır en az eğer elinize aldığınızda çok az bağırıyor ve size zarar vermeden sadece bırakmanızı ister gibi yumuşak yumuşak narin bir şekilde ısırırsa o kuş size garanti verebilirim tabi bu sizin bilginizede bağlı en fazla 10 günde alışır size ben eğiteceğim kuş seçimlerini bu şekilde yapıyorum.

Ben kuşuma çift almak istiyorum üretim yapmaya karar verdim nasıl eş seçmeliyim ?

Kuşlarda insanlar gibi beğendiği bir dişiye kur yapar koyun bir çiftleşmeye hazır olan dişi dolu olan kuşların olduğu kafese 5 yada 10 dakika bekleyin kuşunuz eğer çiftleşmek istiyorsa hemen kendine dişi seçmeye başlar
onun beğendiği dişiyi alın kuşçunun direk kafese bir dişi koymasını istemeyin kuşların çiftleşmesi zor olur
ve bir an önce çiftleşmelerinide istiyorsanız yemlerine kızıştırıcı karıştırınız baya faydası olacaktı veya kızıştırıcı etkisi olan mamalarda yapabilirsiniz.

Kuşuma nasıl bir kafes almayım düzeni nasıl olmalı ?

Kafesin ızgarası olması işinizi kolaylaştırır ve kesinlikle ve kesinlikle ızgarasız yem almayın kuşunuzun ayak sağlığı çok önemli ayağına pislik yapışıp kurursa o daha çıkmaz ve tekrardan kuşunuzun ayak sağlığı için tahta tünekleri tercih ediniz onlarda kuşunuzun ayak sağlı için önemli tırnaklarını onlara sürterek törpüleyebilirler asla ve asla kuşlarınıza zımparalı tünek almayın ayaklarına zarar verir şunuda söliyim bu arada kuşunuzun tırnaklarını kesmeyin onlar zaten kendi ısırarak halediyor şöle bir kafes kuşunuz için idealdir
https://www.hobipet.com.tr/urun/cemil-2-yemlikli-kanarya-kafesi-otum-322131-cm
ve Kafesinizde bunları eksik etmeyin gaga taşı , kalamar kemiği ve kuş kumu bunlar küçük dostlarımızın sağlığı için çok önemli şunada deyiniyim kuşunuzun kafesine 2 den fazla oyuncak koymayın kuşlar bol bol taklalayıp oynayabileceği ferah bir kafes ister

Ben üretim için kafes almak istiyorum ama fazla pahalı olsun istemiyorum nasıl bir kafes tercih etmeliyim ?

üretim için öle çok büyük salma kafeslere gerek yok o 25TL olan kafeslerden alsanız yuvalık takma yeri olan küçük oyuncak filan koymasınız sadece akıllı yemlik ve tünek ve diğer önemli olan şeyleri koysanız (bkz:Gaga taşı , kalamar kemiği vb.) kuşlarınız gayet rahat bir şekilde çiftleşip size yumurta verebilir ama ben kuşlarımın rahatlığına önem verdiğim için cemil 60'lık salma kafes kullanıyorum

Kuşum meyveden çok korkuyor nasıl ona meyve ve sebse yedirebilirim ?

ben bu yöntemi kullanıyorum ya korkunla yüzleşirsin yada açlıktan ölürsün yöntemi ki yüzleşecektir muhabbet kuşu meraklı bir kuşdur onu yemliğinin içine kuru iken koyun acıkınca mecbur yemliğine yem yemeye gidecektir ve arada bir onuda inceleyecektir basit bir yöntem dime ^_^

Kuşum hastalandı ne yapmalıyım ?

Bu sorunun cevabı çok basit forumda bunun hakkında bir konu açın , kuşunuzu veterinere götürün veya siz bence bunlarıda yapmayın direk veterinere götürün belki gecikebilirsiniz hastalığı ilerleyebilir ve iyileşmesi zor olabilir o konu her gün güncellenecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri