Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu Çift (Jumbo) Problem

Aszir

Yeni Üye
Herkese selam, foruma yeni katıldım geçtiğimiz ay büyük hevesle aldığım Show jumbo muhabbet kuşu çiftimin erkeğinin çok yaşlı olmasından şüpheleniyorum fotoğrafları üzerinden bana yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Ayrıca erkek kuş zaman zaman nefes alış-verişleri çok güçlü oluyor. Şu şekilde, Bi yan odadan duyabiliyorum nefes sesini diyebilirim, cikleme şeklinde ve kuyruğunu aşağı yukarı çok sallıyor. Dişi kuşa yaklaşıyor fakat dişi kuş ona karşı bi hamle, kaşıma vs.. de bulunduğu zaman erkek kuşum kaçıyor. Bütün bunların sebebi hakkında bilgi verirseniz çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Resimler;

20161004_154934.jpg
20161004_154943.jpg
20161004_154946.jpg

Üstadlar yorum yazacaktır zaten ama nacizane fikrim erkek bana çok yaşlı gelmedi ama eminim diyemem.Ama nefes alırken kuyruğun aşağı yukarı atması solunum yolu sıkıntısı çektiğini gösteriyor maalesef.Önce bunu tedavi etmek gerek.Hastayken çiftleşmez de zaten.Geçmiş olsun.İkisi de çok güzel kuş maşallah.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

kuşlarda bilezik yokmu oradan yaşını anlayabilirsin dişide resmi büyütünce gördüm bileziği dişi kuş 2016 erkekteki bileziği göremedim ama göz irisine göre oda 2015 dir maximum ancak nefes dediğin gibiyse solunum rahatsızlığı vardır antibiyotik tedavisine başlaman gerekiyor

Cok guzel kuslar vasif olarak masallah. Bilezikleri yoksa sikinti. Oyleyse Saticinin sakladigi bir sey var. Ama sanki diside bilezik varmis gibi. Bilezik varsa rengine gore dogum yilini ogrenebiliriz. Kolay gelsin
11deebc93249a7c206958d3efb024aa3.jpg

Merhabalar;
Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Fakat üzgünüm maalesef kuşunuz da ciddi solunum sıkıntısı var bir yan odada dahi duyacak kadar geldiğine göre ilerlemiş ve astım a dönüşmüş dahi olabilir. bu tür hastalıklar varken kuşun cins i ne olursa olsun yavru almak kuluçka geçirmesini beklemek nerede ise imkansız, Ayrıca diğer bir konuda eyer evde en az 3-5 çift kuşunuz yok ise zaten bu tür üst vasıf show jumbolardan yavru beklemek mucize beklemek gibi birşeydir. Bilginize

Yorumlarınız için teşekkür ederim, dediğiniz gibi erkek kuşta bilezik yok, dişi kuşta var.. İlk başta sanırım ortamdan dolayı dişi kolay alışsa da erkek biraz yadırgadı. Şu an daha iyiler, yakınlık olarak. Erkek kuşta solunum sıkıntısı var gibi. Sürekli tetiklenen bişey yok ama uçmaları için kafesi açtığımdan dolayı zorlanmadır diye düşünüyorum.Kafesi açmayı bıraktım, içerde daha iyiler :). Durduk yere olan bi nefes nefese kalma olayı yok kuşta, belirtmek istedim ama yine de aviastım aldım deneyeceğim.

Geri