Karadeniz Pet

Muhabbet kusu diye besliyordum gazete canavarı cikti

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Arkadaslar benim kuşlar kuş degil gazete canavarı. Daha bugun sabah 11 gibi alttaki gazeteyi değiştirdim eve geldim ve son hali ;
supapyzu.jpg

Ayrıca disi kuşumun kuyrugundaki en uzun tüy düşünce küçücük olmus kuş :)

Bi de sey sormak istiyorum kuşların tüye girdiği nasıl belli olur ?

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

Gaga tası da var kalamar kemiği de var ama yine de kemiriyorlar önüne geçemedim

Bir çift muhabbet.

aynısı benim başımda da var kalamar kemiği gaga taşı her şey var gidip gazeteyi kemiriyorlar. bende kafes tabanına sert mukavva koyuyorum hem kirlendiğinde temizlemesi kolay oluyor hemde kemiremiyorlar.

1:saman kağıdı kullanmanızı öneririm gazetede olduğu gibi kimyasal yok daha sağlıklı
2:tüye giren kuşta daha patlamamış tüy kökleri belirginleşir yumurta beklemiyorsanız B vitamini takviyesi yapın ve kafasını kaşıması için kafesin üzerinden diklemesine parmak kalınlığında dal koyun tüneğeine yakın olsun tüy değişim süresi çok kısalıyo bunları uygularsanız.

1:saman kağıdı kullanmanızı öneririm gazetede olduğu gibi kimyasal yok daha sağlıklı
2:tüye giren kuşta daha patlamamış tüy kökleri belirginleşir yumurta beklemiyorsanız B vitamini takviyesi yapın ve kafasını kaşıması için kafesin üzerinden diklemesine parmak kalınlığında dal koyun tüneğeine yakın olsun tüy değişim süresi çok kısalıyo bunları uygularsanız.

Tahsin bey erkek kuşumun alın kısmında 4 5 tane bahsettiginiz tüy köklerinden var ve cok fazla tüy dökmüş tabana. Disi kuşum da bugun en uzun kuyruk tüyünü düşürmüş kisacik kalmış :) tüy dönemleri aynı döneme mi geliyor yoksa farklı mi oluyor ?

Bir çift muhabbet.

mevsimle alakalı bir çok tanıdığımın kuşu da tüy dökümünde yumurta beklemiyorsanız B vitamini damlatın sularına geçmiş olsun

b vitamini yumurta durumunda verilmez mi sakın bi sakıncısı var merk ettim tahsin bey?

üreme yapacağınız kuşa yumurtlayana kadar vitamin verilmez yumurtladıktan sonra yavruların cıkmasın 5 gün kalana dek verilir sonra yine kesip yavrular yuvadan atılana kadar verilmez.

Geri