petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kusu diye besliyordum gazete canavarı cikti

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Atdag tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet Atdag

Arkadaslar benim kuşlar kuş degil gazete canavarı. Daha bugun sabah 11 gibi alttaki gazeteyi değiştirdim eve geldim ve son hali ;
    Ayrıca disi kuşumun kuyrugundaki en uzun tüy düşünce küçücük olmus kuş :)

Bi de sey sormak istiyorum kuşların tüye girdiği nasıl belli olur ?

Bir çift muhabbet.
    Ama hep bir çift :(

2. hasta8

hasta8 Guest

Gaga taşı varmı

3. Ahmet Atdag

Gaga tası da var kalamar kemiği de var ama yine de kemiriyorlar önüne geçemedim

Bir çift muhabbet.

4. İsmail BAL

aynısı benim başımda da var kalamar kemiği gaga taşı her şey var gidip gazeteyi kemiriyorlar. bende kafes tabanına sert mukavva koyuyorum hem kirlendiğinde temizlemesi kolay oluyor hemde kemiremiyorlar.

5. Tahsin ÖZDEN

1:saman kağıdı kullanmanızı öneririm gazetede olduğu gibi kimyasal yok daha sağlıklı
    2:tüye giren kuşta daha patlamamış tüy kökleri belirginleşir yumurta beklemiyorsanız B vitamini takviyesi yapın ve kafasını kaşıması için kafesin üzerinden diklemesine parmak kalınlığında dal koyun tüneğeine yakın olsun tüy değişim süresi çok kısalıyo bunları uygularsanız.

6. Ahmet Atdag

Tahsin bey erkek kuşumun alın kısmında 4 5 tane bahsettiginiz tüy köklerinden var ve cok fazla tüy dökmüş tabana. Disi kuşum da bugun en uzun kuyruk tüyünü düşürmüş kisacik kalmış :) tüy dönemleri aynı döneme mi geliyor yoksa farklı mi oluyor ?

Bir çift muhabbet.

7. Tahsin ÖZDEN

mevsimle alakalı bir çok tanıdığımın kuşu da tüy dökümünde yumurta beklemiyorsanız B vitamini damlatın sularına geçmiş olsun

8. Yasin ZORLU

b vitamini yumurta durumunda verilmez mi sakın bi sakıncısı var merk ettim tahsin bey?

9. Tahsin ÖZDEN

üreme yapacağınız kuşa yumurtlayana kadar vitamin verilmez yumurtladıktan sonra yavruların cıkmasın 5 gün kalana dek verilir sonra yine kesip yavrular yuvadan atılana kadar verilmez.

10. Duranettin ERAYDIN

Izgaralı kafes çözer

Sayfayı Paylaş