Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ile oynarken oyuncaklarını kıskanıyor sanırım ısırıyor hemen

StayAway

Meraklı Üye
Ben elime birşey alınca ilk den korkuyor uzak duruyor sonra hemen yanıma geliyor onu ısırmaya başlıyor ne olursa olsun bu sonra ben o objeyi almak istesem de ısırıyor hemde normal ısırmasından çok daha fazla bide ufak birşey ise eğer bu ağzına alıp pencerenin mermerine gidip devamlı aşağı yukarı kaldırıp vuruyor oraya buraya koşturuyor bazende kafasını aşağı yukarı sallıyor yorulmuyor mu anlamıyorum bu davranışlar neye işarettir

İki ihtimal var:
Ya beraber oynamak istiyor, ya da başkasının dokunmasını istemiyor. Öncelikle ne kadar canınız yansa da tepki vermeyin, devam ederse şşşşşşşt diye tepkinizi gösterin ki yanlış bir şey yaptığını anlasın.

İki ihtimal var:
Ya beraber oynamak istiyor, ya da başkasının dokunmasını istemiyor. Öncelikle ne kadar canınız yansa da tepki vermeyin, devam ederse şşşşşşşt diye tepkinizi gösterin ki yanlış bir şey yaptığını anlasın.
Büyük ihtimal dokunmamı istemiyor ama bazende kısa bir süre oynuyor ben ilgi göster mezsem hemen uçup gidiyor yukarıya sonra kafama konup saçımı çekiyor eş i varmış gibi aşağı yukarı kafada sallıyor

Siz ilgi göstermediğinizde gidiyorsa, sizinle oynamak istiyordur

Kaç aylık kuşunuz?

Oyun amaçlıdır hareketleri, sert bir şekilde ısırıyorsa da bu kızmasıdır ve büyük ihtimalle kıskandığı içindir. Bir problem yok

Siz ilgi göstermediğinizde gidiyorsa, sizinle oynamak istiyordur
Belki de dediğiniz gibi 3 aylık kuşun eş seçme durumu yoktur bunu biliyorum bende bi tane dişi alıp onuda kendime alıştırıp birbirleri ile tanıştırmak istiyorum ilerleyen dönemlerde eş konusunda sıkıntı çekebilirim diye düşünüyorum tabiki işin uzmanı sizsiniz

Yaş ilerledikçe seçici olurlar. Dişiye erkek beğendirmek sorun olabilir. Küçükken biraraya getirmek, eş tutmalarını, anlaşmalarını kolaylaştırır

Oyun amaçlıdır hareketleri, sert bir şekilde ısırıyorsa da bu kızmasıdır ve büyük ihtimalle kıskandığı içindir. Bir problem yok
Her zaman aynı şeyleri yapıyor ama ısırma huyu dan vazgeçmiyor ama ben salıncak aldıktan sonra oldu bu olaylar salıncak almadan önce yoktu ısırması falan ne olduysa bundan sonra oldu Salıncağını da seviyor aslında hem onda uyuyor çıkardığım zamanda üzülüyor sanki o üzülünce bende üzülüyorum ne yapacağım bilmiyorum

Belki de dediğiniz gibi 3 aylık kuşun eş seçme durumu yoktur bunu biliyorum bende bi tane dişi alıp onuda kendime alıştırıp birbirleri ile tanıştırmak istiyorum ilerleyen dönemlerde eş konusunda sıkıntı çekebilirim diye düşünüyorum tabiki işin uzmanı sizsiniz
Eğer çift yapmak istiyorsanız dediğiniz gibi küçükken bir araya getirmeniz daha iyi olur alışmaları açısından lakin büyüdüğü zamanda yine eş seçim yapabilirsiniz farketmez. Bu sizin seçiminize kalıyor ama tabiki küçükken eş bulmanız ve uyum sağlamaları büyüdüğü zaman eş seçimine göre daha kolaydır

Yaş ilerledikçe seçici olurlar. Dişiye erkek beğendirmek sorun olabilir. Küçükken biraraya getirmek, eş tutmalarını, anlaşmalarını kolaylaştırır
Bu 3 aylık erkeğe bende 1 2 aylık bir dişi almayı düşünüyorum işte kendime de alıştırmış olurum en azından benden kaçmaz sizce kaç aylık olmalı 3 aylık erkeğe alacağım dişi arkadaş

Her zaman aynı şeyleri yapıyor ama ısırma huyu dan vazgeçmiyor ama ben salıncak aldıktan sonra oldu bu olaylar salıncak almadan önce yoktu ısırması falan ne olduysa bundan sonra oldu Salıncağını da seviyor aslında hem onda uyuyor çıkardığım zamanda üzülüyor sanki o üzülünce bende üzülüyorum ne yapacağım bilmiyorum
Ben her zaman söylerim, kuşun kafesine oyuncak konulmamalı. Çift kuşlar eşleriyle, tek kuşlar ise sahipleriyle ilgilenmeli, oyuncaklarla değil.

Eğer çift yapmak istiyorsanız dediğiniz gibi küçükken bir araya getirmeniz daha iyi olur alışmaları açısından lakin büyüdüğü zamanda yine eş seçim yapabilirsiniz farketmez. Bu sizin seçiminize kalıyor ama tabiki küçükken eş bulmanız ve uyum sağlamaları büyüdüğü zaman eş seçimine göre daha kolaydır
Bende öyle düşünüyorum küçükken alışmaları daha iyi olur hem belki bu ısırma huylarını terkeder

Bu 3 aylık erkeğe bende 1 2 aylık bir dişi almayı düşünüyorum işte kendime de alıştırmış olurum en azından benden kaçmaz sizce kaç aylık olmalı 3 aylık erkeğe alacağım dişi arkadaş
Yakın yaşta olmalarında fayda var. Dişinin biraz küçük olması ve asıl ev sahibinin erkek olması, erkeğin baskınlığını sağlayabilir.

Evet, plastik salıncak vs yerine ahşaptan, tahtadan tünek ve salıncak olabilir. 1 tane salıncaktan bir şey olmaz kaldırmaya gerek yok ama onun dışında başka bir şey bulunmamalı diye düşünüyorum ki beni burada bilirler benim ölen sarı oğlum elimde öl derdim yatardı dururdu arabada bir yere giderken salıncağını dikiz aynasına asardım salıncakta gelirdi benimle, ve üstelik çok iyi konuşurdu parmağımı gösterdim mi gelirdi. Salıncaktan bir şey olmaz ki bence bir mubiş eğitiliorsa salıncağın mahsuru yoktur ve olması gerektiğini düşünüyorum çünkü çok seviyorlar zaten ben sarı oğlanı sürekli salardım kafesn kapısı sabahtan akşama açık olurdu istediği gibi girer çıkar yanıma gelir oynar gderdi ben ne yiyorsam o da kıskanır gelir benimle yerdi. Alışmasında bir problem teşkil etmedi

Bence kaldırın. Oyuncak niyetine, ahşaptan yapılmış ve sallanan bir şey konulabilir veya yenilebilir meyve parçacıklı oyuncaklar vardı, bulabilirseniz onlardan da alabilirsiniz
Buda ahşap dan yapılmış bir salıncak kenarında boncuklar var aşağı yukarı kaldırıp oynuyor ama bazen salıncak dan tunege atlayınca salıncak da ona çarparsa direk saldırıyor kavga ediyor onunla bi müddet kaldırayım bakalım gözle görülen bir fark olacak mı

Geri