Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ile ilgili sorun

haha44

Yeni Üye
İyi günler

Ben yeni bir muhabbet kuşu aldım ilk defa besliyorum eve alalı 1 hafta oldu kuşta ilgili birşeyler sormak istiyorum kuşu alırken petshopcu bana 1-1,5 aylık erkek dedi ama internette 1 aylık kuşların videosunu izliyorum benim kuşun kanatları ve kuyruğu daha küçük çok farklı anlamadım birde resime siz bakarmısınız

http://hizliresim.com/dBXP2p
http://hizliresim.com/dBXPvL
IGK4rZ.jpg

Son düzenleme:
Daha yakından fotoğrafını çekebilir misiniz? Baş bölgesini ön plana alın, bu fotoğrafta teller başını kapatmış.

Kafes tabanına mutlaka ızgara alın, hijyenik olur. Kirli görünüyor.

Petshopta yaşı doğru söylenmiş ama bu kuşun uzun kanat tüyleri yok. Hiç çıkarıp uçurmayı denediniz mi?
Yeni gelen kuş en az bir hafta kafesten çıkarılmaz şeklinde çok yanlis bir düşünce var çünkü.

Petshopta yaşı doğru söylenmiş ama bu kuşun uzun kanat tüyleri yok. Hiç çıkarıp uçurmayı denediniz mi?
Yeni gelen kuş en az bir hafta kafesten çıkarılmaz şeklinde çok yanlis bir düşünce var çünkü.

yok hayır 1 hafta oldu hiç kafesinden çıkmadı benden korkuyor

Yaşı da cinsiyeti de doğru söylenmiş. Kendinize alıştırın şimdiden, bol ilgi. Kuşa da maaşallah tatlı minik :)

Uzun kanat tüyleri sonradan çıkan bir şey değildir. Diğer tüyler ile birlikte gelişir. Ya yolunmuştur ya da bir rahatsızlığı vardır.
Ayrıca kuşu bunca zamandır neden kafes dışına çıkarmadınız?

petshopcu 10-15 gün çıkarma
Uzun kanat tüyleri sonradan çıkan bir şey değildir. Diğer tüyler ile birlikte gelişir. Ya yolunmuştur ya da bir rahatsızlığı vardır.
Ayrıca kuşu bunca zamandır neden kafes dışına çıkarmadınız?

petshopcu 10-15 gün çıkarma dedi bide bende korkuyu çıkardım daha yakalıyamam diye korkuyorum

Kuşu mutlaka çıkarın. Benim de sizin kuşunuzla aynı yaşta yeni aldığım bi kuşum var çok küçük oldukları için kolay alışıyorlar. 1 hafta civarı oldu alalı. Aldıktan sonra çıkardım ve şuan elime geliyor kendini sevdiriyor evi ezberledi bi sıkıntı olmuyor korkmayın. Çok küçük olduğu için çok kaçamaz zaten.

Internette araştırma yapan herkes aynı şey ile karşılaşıyor. Insanlar hiçbir bilgileri olmamasına rağmen onlarca yüzlerce yerde "sakın kuşunuzu bir iki hafta çıkarmayın" diye yazıyorlar. Aşağıdaki videoyu ve diğer videolarını izleyebilirsiniz. Kuşu da en kısa zamanda dışarı çıkarın. Hiç çıkarmayacaksanız eve getirmenizin ne anlamı var ki

Kuşu mutlaka çıkarın. Benim de sizin kuşunuzla aynı yaşta yeni aldığım bi kuşum var çok küçük oldukları için kolay alışıyorlar. 1 hafta civarı oldu alalı. Aldıktan sonra çıkardım ve şuan elime geliyor kendini sevdiriyor evi ezberledi bi sıkıntı olmuyor korkmayın. Çok küçük olduğu için çok kaçamaz zaten.

kuşu az önce dışarı çıkardım elime çok zor aldım 5 dk dışarda gezdi uçmaya çalıştı ama uçamadı ve benden kaçıyor elime bile ısırdı :D

kuşu az önce dışarı çıkardım elime çok zor aldım 5 dk dışarda gezdi uçmaya çalıştı ama uçamadı ve benden kaçıyor elime bile ısırdı :D
Her kuşun karakteri de ayrı oluyor tabiki. Dikkat edin de çok sert çarpıp zarar görmesin. Sıkmadan İlgilenmeye devam edin mutlaka alışır daha çok küçük. Ayrıca neden uçamıyor ki

uzun
Her kuşun karakteri de ayrı oluyor tabiki. Dikkat edin de çok sert çarpıp zarar görmesin. Sıkmadan İlgilenmeye devam edin mutlaka alışır daha çok küçük. Ayrıca neden uçamıyor ki

uzun kanat tüyleri yok ve kuyruğu çok küçük hastalıktanmı yok yoksa yolunmuşmu bilmiyorum

Tüyleri için vitamin takviyesi yapın. Taze meyve sebze yedirin. Yulaf içi verin.(çok vermeyin yağlanma yapar)

uzun

uzun kanat tüyleri yok ve kuyruğu çok küçük hastalıktanmı yok yoksa yolunmuşmu bilmiyorum
Kuyruğu zamanla uzar bi sıkıntısı yoksa kuyruk olmadan da uçabiliyorlar zaten. Ama kanat tüylerini bilmiyorum. Tecrübeli üyeler cevap vericektir @ Süleyman YERLİ @ Hayvansever03

Dediğim gibi b vitamini tüy hususunda önemli. B vitamini içeriği yüksek meyve sebzelere ağırlık verilmeli. Yulaf içi verilmeli. Kuşumun tüyde olmasına ilişkin açtığım konuma kırmızı biber tavsiyesi geldi. Onu da deneyebilirsiniz. Ben de deneyeyeceğim. Vitamin değeri yüksek bir besin.
Kuşunuz tüye girdiğinde kanat ve kuyruk tüyleri dökülecek yerine yenileri oluşacaktır. O zamana kadar dediklerimi yapın.

Kanat tüylerinin çıkmama ihtimali yüksek. Hayatının sonuna kadar da hiç çıkmayabilir. Genetik bir rahatsızlık veya doğuştan gelen bir bozukluk olabilir. Tecrübeli bir üretici ile irtibata geçerseniz daha iyi olacaktır.

Geri