Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ile ilgili yardım

berkay_885604

Yeni Üye
Herkese merhaba.Daha önce bu konuyo benzer bir konu açmıştım.Şimdiki sorularım ise daha fazla.Maddeler halinde yazıcam.Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler...
Kuşum dediklerine göre 70 günlük bir erkek.
1-Kuşum hareketli onunla konuştuğumda gagasının yanındakii tüyler ve başındaki tüğler kabarıyor ama kafese elimi soktuğumda kaçıyo çok aşırı korkuyo.İnternetteki çoğu makaleyi okudum nerdeyse hepsini yaptım ama kuş benden hep korkuyo.Benim elime gelsin yanımdan ayrılmasın bana yetçek o.
2-Ben kuşumu nasıl eğitirim dediğim gibi onla konuşuyorum,makaleleri filan okudum ama hep korkuyo benden.Gözlerimi kapatıyorum kafamı sallıyorum,oda aynısını yapıyor.Ama elimden çok korkuyo ne yapmam lazım lütfen ayrıntısıyla yazın.Çok istiyorum elime gelmesini omzuma konmasını yanımdan ayrılmamasını hem çok korkuyo.Ara sıra ötüyo. :D :( lütfen yardım edin.

Ilk 3 gun elinizi surmussunuz. Yeniden baslayip 1 hafta kadar sadece yaninda oturun. Ve hemen her sey olamaz. Hemen alismasini beklemeyin size. Cok zorlamayin. Sıkmayın. Sonra parmaginizi cok yavas bir sekilde kafese sokun kanina hafifce baski uygulayin. Parmaginiza cikana kadar yavasca bunlari tekrarlayin. 2 gune kalmadan cikacaktir. Parmaginizla disariya cikartip parmaginizla iceriye sokun. Zil gibi seyleri sallarsaniz dikkatini cekecektir gelecektir. Sabirsiz olmayin. Hemen gelmeyecek elinize. Sabirsiz olursaniz gelmeyecek. Denendi goruldu.

elif hanım ben bugün elimi kafese soktum kuş 5 kere elime aldım sonra ödül olarak salayım dedim ama kaçtı zarlo zorla koşede sıkıştırdım kuyruğundan tuttum avucumu alıp hafifçe kafese koydum acaba benden çok korkar mı ve eğitim alıştırmalarını lütfen detayla yazarmısınız?

Sabredemiyorsunuz. Kus oyle korkutulmaz bir sure salmayin. Siz her seyi karistirdiniz. Zaten ustte bahsettim asamalari. En onemlisi sabir. Ama her gecen gun kusu korkutuyorsunuz

artık salmıyorum o zaman ama lütfen alışrıema aşamalarını ayrıntısıyla yazarmısınız yukarıdaki yazınız da fazla ayrıntıya inmemişsiniz.

kafese tırmanıyo arasıra elımı yaklastırmama ızın verıyor gousune dokunuyom sevıyom ama dısarı cıkartınca cosuyo hıc gelmıyo bana neden boyle yapıyor :(

tabi akşam olunca onu sevebiliyom elime geliyo ama ışık görünce vaya sabah gelmiyo kaçıyo :(

buyrun resim
img-20160918-wa0003.jpg

denedim yemiyo kafesin altına gazete koymuştım oraya dökülen yemleri yiyor ve gazete ile oynuyor ne yapçam çok üzülüyorum bikere gelse eli omzumda dursun bu yetçek bana

şu an uyukluyor bir elim kafesin üstünde ve müzik açtım dinliyoz ara sıra onla konuşuyorum gagasının yanını kabartıyor

Geri