Karadeniz Pet

muhabbet kuşu kaç tane yumurtlar?

önce masallah de nazar degmesin :)
vg3j8.jpg

bu kadar çok yumurtanın hepsinden yavru alma ihtimali nedir ? ya da hepsinden yavru alabilmek için neler yapılmalı acaba ?
benim 6 yumurtadan ilk ikisi büyüdü 3. ilk gün öldü. son 3 yumurtadakilerin ise gelişimi tamamlanamamıştı. yeni kuluçka için önerileriniz nelerdir ?

yumurta satısını ben en fazla 13 gördüm onuda [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] den gördüm her halde :) ama senin kuş da sıkıntı olabilir 2 tane çok az en az 4 tane yumurtluyor olabilir bu arada kuşlar 2 günde 1 yumurtluyor bekle 2 gün daha belki yumurta gelir :)

orjınal yesıl kuşlar genelde 8 den az yumurta yapmıyor bızım kuş bıraz abartmıştı sadece :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

bir de şu var en ideal olan 5 yavru baktırmak fazlası sıkıntı oluyor annae cabuk bıkıyor ve bıraz perişan oluyor

orjınal yesıl kuşlar genelde 8 den az yumurta yapmıyor bızım kuş bıraz abartmıştı sadece :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

bir de şu var en ideal olan 5 yavru baktırmak fazlası sıkıntı oluyor annae cabuk bıkıyor ve bıraz perişan oluyor

Sizin kuşa maşallah @murat DEMİR11. Kuşumda 6 yumurtadan sadece iki yavru büyüdü. Şuan ikinci kuluçkasında ve 8 yumurtası var bu beni hem şaşırttı hem korkuttu açıkçası. Ben kuş bakmaktan anlayan biri değilim 3 aydır bakıyorum bana emanetler elimden geldiğince burda sizlere danışarak en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum. Babaya iyi bakmak lazım demişsiniz yemini, suyunu, mamasını , temizliğini düzenli yapıyorum bunun dışında neler yapmalıyım özellikle ektstra yem, vitamin vermem gerekli mi ? yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleme:
En çok 12 tane yumurtayan gördüm 9 tanesini buyutebiliyordu.
Kus çok yipraniyor, disinin omru kisa oluyor. Ideal olan 4 tane buyutebilmesi diye dusunuyorum.
Yumurta mamasi verilmesi cok onemli, beslemesi acisindan.

Sizin kuşa maşallah @murat DEMİR11. Kuşumda 6 yumurtadan sadece iki yavru büyüdü. Şuan ikinci kuluçkasında ve 8 yumurtası var bu beni hem şaşırttı hem korkuttu açıkçası. Ben kuş bakmaktan anlayan biri değilim 3 aydır bakıyorum bana emanetler elimden geldiğince burda sizlere danışarak en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum. Babaya iyi bakmak lazım demişsiniz yemini, suyunu, mamasını , temizliğini düzenli yapıyorum bunun dışında neler yapmalıyım özellikle ektstra yem, vitamin vermem gerekli mi ? yardımcı olursanız memnun olurum.

gerekenlerı yapıyorsunuz zaten ayrıca yumurtaları temızlyın üzerine pislik yapısan yumurtlarda cıkım olmuyor

gerekenlerı yapıyorsunuz zaten ayrıca yumurtaları temızlyın üzerine pislik yapısan yumurtlarda cıkım olmuyor

kusura bakmayın sürekli soruyorum ama yumurtaları nasıl temizlicem ? dişi kuş baya yabani ve çok sinirli. Bu arada ilk kuluçkadaki son 3 yumurta baya kirlenmişti ondan çıkmamış olabilir öyleyse değil mi ? çünkü kırdığımda içleri doluydu.

yumurta temızleme işlerini baş mod [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]A SORACAKSIN :)

Temizlik dedin mi 1- sıkoç bırayt bulaşık süngeri, 2- levent acar gelir akla.. :)

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bende 3 takım var bırı yumurtladı aralıgın 17 sınde ama urkutmemek için bıdaha yuvanın ıcıne bakmadım ve hergun sabah ısıgı actıgımda hemen cıftleşmeye baslıyolar ve hıc kesmıyolar ne kadr daha surer cıftleşme devam ettıgı surece yumuta verırmı ayrıca cıftleşmeden sonra dışi bır daha yuvadan cıkmıyo

Geri