petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşu Kafesi İçin Pratik Temizlik Yöntemler [ÖNERİYE AÇIK]

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Anıl ATIŞ tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Arkadaşlar malumunuz bu muhabbet kuşlarının kafesi en az haftada bir temizlenmeli. Çoğumuz vakitsizlikten bunu ihmal ediyoruz ama çok büyük zararları var. Kuşun hastalık kapma ihtimali oldukça fazla ve bunun için çözümler üretmeyi düşündüm. İlk olarak kafesin altında olan ızgaranın altına her zamanki gibi gazeteyi Yada A4 KAĞIT serdim.

Ancak en zahmetli kısım olan bu gazete işini haftada bir değiştirmek yerine o gazetenin üzerine bir A4 kağıdı koydum. Kağıdı 2-3 günde bir kafesin kapısından katlayarak çıkarıyorum ve yine rulo halinde içeriye temiz A4 kağıdı sokuyorum. Böylece altı hep temiz kalmış oluyor.

Sizin başka yöntemleriniz varsa burada paylaşmanızı bekliyorum. Malum, akıl akıldan üstündür.

#1 Anıl ATIŞ, 31 Aralık 2015
    Son düzenleme: 31 Aralık 2015
  2. Simay Yetiş

Beğenileri:
    0
    Önerim haftada bir kafesın altını cıkar sadece ustu kalsın yanı ustunude halıya kagıt serip oraya koy altını temizledikden sonra geri tak ve önerim altna kagıt havlu ser cok işe yarıyor pratik cozum 3 dk da temizliyorsun.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Taban malzemesi kullanılabilir.

4. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Ben onların kafesini temizlerken deşarj oluyorum. O nedenle bana zahmetli gelmiyor. Her gün ızgarayı çekip pecetelerını değiştiririm.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    taban kumu kullanıyorum ben dışkıyı emdiği yazıyor zaten kutusunun üstünde ki kendimde faydasını görüyorum kafeste pek dışkı olmuyor. kum emiyor. haftada bir kafesi yıkıyorum yeni kum atıyorum.

#5 kaan77, 31 Aralık 2015
    Son düzenleme: 31 Aralık 2015

Sayfayı Paylaş