Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesi kemiriyor

Kdemirbolat

Yeni Üye
Arkadaşlar iki tane kuşum var biri erkek biri dişi
Dişi olan kafesi öyle kemiriyorki sesten duramıyorum kızışmış ayrıca 5 günlük durmadan kemiriyor ayrıca kafeste boyalı boyasınıda söküyor ne yapayım bırakayım kemirsinmi? Gaga taşı var fakat minicik kaldı yenisini alayımmı

Benim dişi kusumdA kemiriyor kafesi. Kocaman bir kalamar kemiğini un ufak etti.onceden böyle huylari yoktu kizisinca hem erkeği kovaliyor ara ara dövmek için olmadi bana zarar veriyor kafesi kemirip maddi olarak

Gaga taşı ve kalamar kemiği kafeste olması gereken şeylerden biri ki çiftini varsa olmazsa olmaz. Ek olarak çok ilgilenmeseler bile mutlaka mineral blok bulunduruyorum. Ahşap tüne de varsa onlarla ilgilenmesi için dua edersiniz:)
Bir önerim daha var: kafesin belirli yerlerini kemiriyorsa oralara kuşlara zararı olmayan ağaçların dallarından, kavale veya hiç olmadı kalın çöp şişlerden alıp sabitleyin. Eğer ilgisini çekerse, boyadan kaynaklanabilecek sorunlardan kurtulursunuz.

Sizinki yine iyi, benim monk papağanım komple tünekleri yerinden çıkarıp oynuyor.

Kesinlikle var. Kafeslerde ve daha birçok alanda kullanılan boyalar, yüksek derecede toksik madde içeren kimyasallardan oluşuyor. Eğer kemirdiğini çıkartmayıp yutuyorsa olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bütün kafesi kemirip uzun yıllar yaşayan kuşlar da var ama risk büyük.

Kesinlikle var. Kafeslerde ve daha birçok alanda kullanılan boyalar, yüksek derecede toksik madde içeren kimyasallardan oluşuyor. Eğer kemirdiğini çıkartmayıp yutuyorsa olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bütün kafesi kemirip uzun yıllar yaşayan kuşlar da var ama risk büyük.
Birde benim bu dişi kuş kızışmış hemen kafes almalımıyım dişiyi alalı bir hafta olmadı aldığımda kızışmıştı ayrıca dişi benim erkeğe kusmaya çalışıyor sanırım bneim erkek bilmiyor ilkkez olunca ama erkek dişiye kusuyor ama dişi erkeğe kusmaya çalışıyor sanırım anlamıyor erkek ne yapabilirim.

Kızıştığından dolayı kemiriyor.

Bunlar içgüdüsel davranışlar, yani yaradılışlarında var. Bir süre daha bekleyin, gözlemleyin. Baktınız çiftleşme yok, ayırma yöntemini denersiniz. Muhabbet kuşlarını çiftleştirmek isteyenlerin yaptığı en büyük hata, sabırsızlıktır. Sabırlı olun, forumda bu konuda birçok yazı da var, arada onları da okursunuz.

Bunlar içgüdüsel davranışlar, yani yaradılışlarında var. Bir süre daha bekleyin, gözlemleyin. Baktınız çiftleşme yok, ayırma yöntemini denersiniz. Muhabbet kuşlarını çiftleştirmek isteyenlerin yaptığı en büyük hata, sabırsızlıktır. Sabırlı olun, forumda bu konuda birçok yazı da var, arada onları da okursunuz.
Beklerim tabikide ayrıca hemen çiftleşiyormu bunlar? Benim kuş kendisi seçti bu kuşu petshopçu hemen çiftleşmeye hazır dedi niye bilmyiorum?

Petshoplarda göre herşey basit, ama gerçek hayatta böyle olmuyor maalesef. Nihayetinde bunlar canlı ve bizim elimizde olanlardan çok olmayan değişkenler var. Bizim yapacağımız sadece bildiklerimiz dahilinde elimizden geleni yapıp önce çiftleşmelerini, sonra yumurtaları, en son olarak da yavruların çıkmasını beklemek.

Geri