Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kafesi Düştü

Deluxe

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kafesi gece yerden yaklaşık 15 cm yükseklikten yere düştü. Kafesi ters devrildi büyük ihtimalle tüneğin üzerinde duruyordu kafes devrilmeden önce. Suyu, yemi'de döküldü zaten zor temizledim :) Kuşum yaklaşık 2 haftadır evimizde ortama alıştı, sürekli ötüyor ama düştüğünde büyük ihtimalle uyuyordu ve bir anda kafesin yere düşmesiyle şoka girmiş'midir, kuyruğu incinmiş'midir, ne kadar korkmuştur? Bunları merak ediyorum. Önümüzdeki 24 saat içinde önemli bir şey olmadığını nasıl anlayabilirim veya nasıl sakinleştirebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

15 cmden düştüyse bir şey olduğunu sanmıyorum zamana bırakın sakin bir şekilde konuşun bir sorun olmaz

Teşekkürler ama kafes aniden ters devrildiği için bir yeri incinmiş, tırnağı, gagası kırılmış olabilir'mi? Bunları nasıl anlayabilirim.

Kuşun fotoğrafı olmadan biz birşey diyemeyiz kesin olarak kuşu siz görüyorsunhz ve besliyorsunuz. Anormal davranışları yoksa sorun yoktur. Fotoğraf atarsanız daha iyi olur ayrıca.

Gözlemlemeniz gereklidir. Stres olabilir bir süre ama geçecektir. Gürültüden ani hareketlerden uzak tutun. Sakin konuşmalar yapın ilgilenin bol bol. Bir şey olacağını sanmıyorum. Fotograf koyarsanız ve bolca gözlem yaparsanız bize anormal bir davranışı var ise anlatır iseniz devamında size yardımcı oluruz.

stres oluşmuştur umarım sadece, onu atlatır ama bir yaralanma vs için veterinere götürün derim.

Anormal davranışı bana göre kafeste genellikle ters durması :)
Buyrun kafesi devrildikten sonra çektiğim fotoğraflar:
Bariz bir hastalığı, yarası varmı?

Son düzenleme:
Anormal davranışı bana göre kafeste genellikle ters durması :)
Buyrun kafesi devrildikten sonra çektiğim fotoğraflar:
Bariz bir hastalığı, yarası varmı?
Bence hiç birşeyi yok gayet şeytanlık peşinde nereyi karıştırsam diye düşünüyor eğer bi yerine bişey olmuş olsaydı ayaklarına falan bu şekilde tutunamazdı kuyruğuda normal görünüyor kanadında birşey olsaydı da keyifsiz olur bu tür hareketler yapmazdı ters durmazdı merak etmeyin sadece biraz isal olmuş olabilir oda korktuğu için

Aynen stres kakası dediğimiz sulu dışkı yapar bir süre belki ilginiz alakanız ile unutur

Bir şey olmaz o kadar yüksekten düşme ile.

Geri