Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşum kafesi sevmiyor. nasıl sevdirebiliriz?

botaninko

Meraklı Üye
selam.

yaklaşık bir aydır bende olan 60-65 günlük yavru bir kuş var. kuş Allah'a şükür bize çabuk ve kolay alıştı ama kafese hiç alışamadı. içinde yemek yemiyor, su içmiyor. kafesteyken sürekli patırdanıyor ve ötüyor dışarı çıkmak için. kafesin üstünde bile durmuyor.

diyorum aç bırakayım illa gider ama kendi kakasını veya kağıt falan yiyor yine kafese gitmiyor. bir de şimdi gelişim çağı olduğundan iyi yemesi lazım diye öyle yemini dışarda veriyorum. böyle olunca da etraf pisleniyor.

1- kuşu kafese nasıl alıştırabilirim?
2- kuşa sürekli kelimeler söylüyoruz daha konuşmadı. ne zaman konuşmaya başlar?

bu arada kafesi boyasız, normal ölçülerde bir kafes. içinde ayna falan yok. bir tane tünek ile yuvarlak salıncak var.

kuşun cinsi ingiliz.

Konusturmak için tekrarlayın size ve kuşabbağlı olarak 3.5 4 aylıkken konusur

Maşallah kusunuza mecburen kafese koyacaksiniz çıkmak istese bile cikarmayacaksiniz konuşmaya gelince aynı kelimeleri sürekli tekrarlamaya devam edin

Aldığınız zamandan beri yemi dışarıda verdiniz ondan olabilir mi? Kafese alıştırman konusa bir şey diyemiyorum biraz çaba istiyor galiba. Sevdiği seylerle kafesi eşleyerek deneyebilirsin. Konuşmaya da 3-4 aylık civarı başladıklarını duydum. Siz sabırla devam edin o kaydediyordur.

Geri