Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kafesinde ayna olmalımıdır

• Konbuyu başlatan Onur BUDAK
  • Başlangıç tarihi
O

Onur BUDAK

Guest
Kuşumu ilk aldıgımda kafesde ayna yoktu daha sonra kendim ayna koydum kuşum ayna yokken ısırmıyordu şimdi ısırıyor sizce ne yapmalıyım ?

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.. Nickinizi İsim Soyisim şeklinde değiştirmeniz gerekiyor forum kuralları gereği.. Ayna aslında istenmeyen bir aksesuar onu kaldırmalısınız.. kuşa gereken ilgiyi göstermelisiniz.. Ayna kullanılan kuşlarda bazı davranıs bozuklukları goruluyor ısırma gibi..

h.b tşk ederim aynayı çıkardıgımda ise kanatlarını çırpıyor yerinde durmuyor sinirleniyor çıkarmasam böyle devam etse birşey olurmu ?

valla o sizin bileceginiz iş.. Ben olsam alırdım şahsen siz gereken ilgiyi gösterdikten sonra da birkaç gun içinde aynayı unutur size yönelirdi.. Uzun süredir takılı mı ayna yeni mi taktınız..?

1 aydır takılı benim daha bu ilk kuş besleyişim ondan tecrübesiz olunca milletden ne duyduysam aldım birde nickimi nasıl degiştirecegim

http://www.muhabbetkusu.com.tr/site.../-isim-soyisim-degisikligi-22-7.html#post5229

Buradan yapabilirsiniz..Zaten insanların agzında bir aynadır gidiyor ben anlamıyorum bu insanları.. Bilmedikleri şeyleri söylemeyi çok seviyorlar.. Siz bilirsiniz en fazla 1 hafta sinirlenir ıstırır sonra alısır gider ama tabiki bu sizin ona karsı gereken ilgiyi göstermenize baglı.. Çunku orda kendini goruyor ve onu eşi sanıyor sahipleniyor.. ondan dolayı almaya calıstıgınızda vs hemen korumaya geçiyor..

hmmm onun konuşmayı ögrenmesini etkilermi dışarıya saldıgımda birşey demiyor ama kefese gidip aynanın karşısına geçtiginde kendi kendine söyleniyor birde kuşum kafesde kapalımı kalsın yoksa hergün belirli saatlerde uçurayımmı ?

etkileyecegini sanmıyorum yengemlerde de var bir kuş.. Ayna takmayın dedim ama dinlemediler çatır çatır konusuyo valla.. 1 aydır ayna takılı olduguna gore kus geleli 1 ay oldu eve.. o zaman kuş zaten ortama alışmıstır.. Sizin isteginize kalmıs bir durum ister kapısını açık bırakın istediği zaman girsin çıksın isterseniz rahatsız oluyorum misafir geliyor vs diyorsanız belirli zamanlarda çıkarın.. Ben kapısını açıyorum yemek yerken pc basındayken kafesine koyuyorum sadece kendi istediği gibi girip çıkıyor..

alıştı parmagıma geliyor omzuma koyuyorum geziyoruz sizin dediginize güvenerek aynayı çıkartacagım inş konuşmasını etkilemez tşk ediyoruum iyi gecelr diliyorum

Konuşmasını etkilemez yalnız biraz davranış bozuklugu olur dediğim gibi ayna da kendilerini gördüklerinden eş sanıyorlar ve benimsiyorlar aynayı.. Gereken ilgiyi gördükten sonra düzelecektir.. Rica ederim yardımımı dokunduysa ne mutlu.. İyi geceler..

Aynayı kaldırmanız iyi olur. Ayna olursa size yönelmez, aynadaki eş sandığı kuşa yönelir ve sizden kaçar ısırma huyu da başgösterir. Alışacaktır zamanla, aynayı kullanmayın.

Ben aynanın kuşa zararı olduğunu düşünmüyorum 2. Muhabbet kuşunu bekliyorum ve hic bir şekilde isirmiyor 2.kuş 1bucuk yıldır bende ilkini 10 sene beslemiştim ve hic bir şekilde saldırgan tavir sergilemiyorlar tamamen sizin ilginize bagli hareket ediyorlar ve 1gun tekrar ettigim kelimeyi 2.gün soyluyo konusmasinada zararı yok