Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat Sorunu

Baran Uzun

Yeni Üye
Kuşumun 6 aydır kanat altında açık yara var ilk enfeksiyon vardı.Veteriner gittim gerekli ilaçları verdi enfeksiyon geçti, ama kuşum kanat altında tüy çıkmıyor sürekli yoluyor veteriner hekim kuşu yıkama dedi geri enfeksiyon çıkar diye bir tane damla verdi günlük damlattım ama hiç faydasını göremedim kuşumun kanat altı açık yara var diye uçamıyor durumu son 1 haftadır çok kötü oldu diğer kanadını da yoluyor kuşum eşsiz annem başka bir eş kabul etmiyor kanat altına ne yapmalıyım bunun için bir öneriniz var mı ?
IMG_20181121_202725.jpgIMG_20181121_202802.jpg IMG_20181124_131352.jpg

Tüysüz kısım yaralı mı yoksa sadece tüysüz et bölgesi mi var anlayamadım fakat yaralı ise yaralı bölgeye terramycn adlı kremi sürün.

Kaliteli vitamin kullanın, taze meyve sebzeye önem verin ve yulaf içi verin kuşa.
Cevabınız için teşekkürler bir sorum daha var kuşum sürekli kaşıyor açık yarasını kanatıyor kaşıdığı için bunun bir çözümü var mıdır ?
Belki kanadında parazit var dır veya bit vardır ama veteriner kuşu yıkamayın demişti kuş 6 ay dır yıkanmadı kanat da bit veya parazit varsa ne yapayım sizce ?

Varsa zaten birazcık gözlemle tespit edebilirsiniz. Tüylerinin arasına yavaşça üfleyin bir bakın aralarına. Kafes demirlerine, köşelere bakın hareket eden minik şeyler car mı diye, özellikle geceleri. Her şeye karşın kafesi iyice dezenfekte edin.

Geri