Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Karnıma Yumurtladı

msteb

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar. Şimdiye kadar kimse bu durumu yaşamış mıdır bilmiyorum ama çok ilginç bir şey geldi başıma.
Benim bir çift muhabbet kuşum var. Dişi olan uzun zamandır yakamdan kıyafetimin içine girip karnımda sırtımda dolaşıp çıkıyordu. Biz oyun oynuyor diye düşünüyorduk. Son bir kaç gündür girip 10-15 dk çıkmadığı oluyordu. Bugün bir kaç saat önce ilk defa çiftleştiklerini gördüm. Az önce de yine girdi yakamdan içeri. Baktım ince ince ötüyor sonra bir sıcaklık.. Bir baktım atletimin içinde karnıma yumurtlamış. Hala içeride duruyor. Bu ilk yumurtası, daha önce yuvayla çok uğraşıyordu ama hiç yumurtlamamıştı. Şimdi ben bu yumurtayı yuvaya koysam üstüne yatar mı?

Denemekten zarar gelmez yuvaya koymanıza engel herhangi bir durum ypktur.

Konuyu açtıktan sonra 2 gün aralıklarla aynı şekilde yakamdan girip atletimin içine, karnıma 4 kez yumurtladı. Bütün yumurtaları peçeteyle tutarak yuvasına koydum. Yumurtaların hepsini kırdı, ben de yumurtaları attım. Az önce yine aynı şekilde girip yumurtladı. Sanırım bu kuş beni yuvası olarak görüyor. Gündüzleri sürekli kafesin dışındalar ve her fırsatta gelip yakamdan giriyor. Yuvasını değiştirip daha büyük bir yuva almayı düşünüyorum. Bakalım gelişmeleri yazarım inşaAllah.

Konuyu açtıktan sonra 2 gün aralıklarla aynı şekilde yakamdan girip atletimin içine, karnıma 4 kez yumurtladı. Bütün yumurtaları peçeteyle tutarak yuvasına koydum. Yumurtaların hepsini kırdı, ben de yumurtaları attım. Az önce yine aynı şekilde girip yumurtladı. Sanırım bu kuş beni yuvası olarak görüyor. Gündüzleri sürekli kafesin dışındalar ve her fırsatta gelip yakamdan giriyor. Yuvasını değiştirip daha büyük bir yuva almayı düşünüyorum. Bakalım gelişmeleri yazarım inşaAllah.
Onları dışarı salmamanız gerekiyordu. Yumurtlama döneminde dışarı bırakılmaması gerekiyor kuşların. Yeni yuvasına alışır inşallah.