Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu mama tarifi söyler misiniz

Rahim Guguş

Meraklı Üye
Arkadaslar benim dişi kuşum tüy dökme döneminde ve erkekle eş tutuyorlar yavaş yavaş mama tarifi söyler misiniz?

Mama tarifi yüzlerce var forumda arama bölümünden bakabilirsiniz. [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] çok güzel bir link vermiş zaten.

havuçu katma bide öyle dene

Son düzenleme:
Mamanın içine limon kabuğu rendele kokusu cezbetsin 1 yemez 2 yemez 3 yer mutlaka

M. Kemal ATATÜRK

Yemiyorlar mamayı ki

hocam yumurta sarısının yarısını beyazında çeyreğini çatalla bi güzel ez sonra cici bebeyi toz haline güzelce getir. getirdiğin cici bebe ezdiğin yumurtayla güzelce ez.cici bebe yumurtanın 3/4 ü kadar olacak . bu az bucuk hamur gibi oluyor. sonra çatalla kuşların yiyebileceği bi şekilde bölersin. istersen cici bebeyle az tarçını karıştır . bide böyle dene bakalım.

Serkan usta bu mama tarifi vermissin benim kus biraz catlaktir.herseyi yemezde yapsam bu verdigin mamayi yermi acaba.normal petshop mamasi yemio.versele leganin icinde cekirdek taneleri var yemez.quik marka yemde meyve parcaciklari var yemio

olur ben çoğu zaman atmıyorum

arkadaşlar bisküvi, elma, yumurta karışımından oluşan bi mama yaptım. cıvık bişey oldu. fakat kuşlarım severek yiyorar. hatta o kadar yiyorlar ki normal yemlerinden çok çok fazla zararı olur mu danışmak istedim.
Şimdiden teşekkürler.

mamayı bılmıyen alısmayan kusları mamaya alıstırmak bıraz zaman alır.kuslar mamaya alısınca kafesı mama kafesın ıcıne koyuldugu anda ustune atlarlar :)
kusları mamaya alıstrmak ıcın bıraz sabıra bırazda bırazda pes etmemeye ıhtıyac vardır.
hergun mutlaka yapın bıkmadan bır cogu cope gıdecek ama sonunda alısacaklardır.
yanı mamaya alıskın olmayan kusun mamasının ustune tarcında eklesenız yemez yem eklesenızde yemez yılmadan hergun denemelısınız sonunda alısacaklardır

arkadaşlar bisküvi, elma, yumurta karışımından oluşan bi mama yaptım. cıvık bişey oldu. fakat kuşlarım severek yiyorar. hatta o kadar yiyorlar ki normal yemlerinden çok çok fazla zararı olur mu danışmak istedim.
Şimdiden teşekkürler.

bu konuda beni ayınlatabilir misin eğer bilgi sahibi isen
teşekkürler

Geri