Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu sesi dinletmek

Onur0804

Meraklı Üye
Bir kaç yerde gördüğüm kadarıyla muhabbet kuşlarının sürü psikolojisinden dolayı muhabbet kuşu sesi dinletmek çiftleşme açısından iyi geliyormuş. Fakat bir kaç farklı video seslerini kullanarak denediğim kadarıyla youtube üzerinden üretimhane sesi veya muhabbet kuşu sesi açtığımda kuşlarım durgunlaşıyor. Çiftleşmek bir yana hareket dahi etmiyorlar. Oda olağan durumundayken çok daha hareketli ve neşeliler. Dişi olan üretimhaneden gelmesine karşılık mutlu gibi görünmüyor bu ses karşısında.

Sizin yorumunuz veya düşünceniz nedir? Teşekkürler iyi forumlar.

Bir kaç yerde gördüğüm kadarıyla muhabbet kuşlarının sürü psikolojisinden dolayı muhabbet kuşu sesi dinletmek çiftleşme açısından iyi geliyormuş. Fakat bir kaç farklı video seslerini kullanarak denediğim kadarıyla youtube üzerinden üretimhane sesi veya muhabbet kuşu sesi açtığımda kuşlarım durgunlaşıyor. Çiftleşmek bir yana hareket dahi etmiyorlar. Oda olağan durumundayken çok daha hareketli ve neşeliler. Dişi olan üretimhaneden gelmesine karşılık mutlu gibi görünmüyor bu ses karşısında.

Sizin yorumunuz veya düşünceniz nedir? Teşekkürler iyi forumlar.
sesin nerden geldiğini anlamaya çalışıyordur büyük ihtimalle ben kuşların psikolojisini kötü etkilediğini düşünüyorum kendimce.Eşi varsa dinletmenize gerek yok zaten.

Kuşların yapilarina göre değişir diye düşünüyorum mesala benim 6 tane kuşum var çiftler ama ben tlfndan ses açmadığım surece kipirdamazlar ses açınca hepsi çiftleşir