Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yapay Dölleme

• Konbuyu başlatan Fuat ALEMDAR
  • Başlangıç tarihi
F

Fuat ALEMDAR

Guest
[YOUTUBE]oun1Pfr5_bE[/YOUTUBE]
Arkadaşlar bu nasıl yapılır veteriner hekim yaparmı bir bilgi verirsiniz .
Açıklık verin yani bu konuya kardeşlerim .

TÜP ÜRETİCİ NUMARASASI SANIRIM BUYMUŞ: 0555 613 0909

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her ne kadar verim alınsada kendimce boş iş olarak görüyorum.Bari bu konuda kuşlarla

oynanmasın,veterinerde yapmaz böyle birşeyi.

Bune ya işkence yapıyor resmen hayvana gerek yok kardeşim böyle şeylere zamanı gelince çiftleşsin nedir bu acele anlamıyorum

Zararı varmıdır sizce güzel kardeşim benim kuşlarda iş yok 5 6 aydır . babası bakarmı dişiye

bu çiftleşme yerinemi yapılıyor ben kızgınlık yumurtası boşa gitmesin diye biliyordum yanlışmı biliyormuşum :D

Evet kardeşim çifleşme olmuş gibi oluyor döllenmeden sonra .

Şey acaba bu tüp nasıl bişey :D :D :D şaka şaka bırakalım kendileri çiftleşsin

Bende diyorum bu üreticilerin niye bütün çiftlerin altında yumurta var ipneler bunuda bulmuşlar .

Kardeşim zaten ben evde besliyorum 1 çift kuşum var yaşları 1,5.Çiftleşmiyorlar ama biribirleriyle anlaşıyorlar ben zaten profesyonel üretici olmak istemiyorum sadece bu kuşlarımın yavrularını görmek isitoyrum Bu uygulama çiftleşmeyen kuşada uygulanırsa döl elde edilebilir mi ben bunu sordum sadece ?

O tüplerin adını biliyordum da unuttum.
Karşı binada ki komşu, kuşu çiftleşmiyor diye yapmıştı böyle. Dediğine göre kuşları 7-8 aydır beraberdi ama; yapmıyorlardı. Neyse böyle yaptıktan sonra da kuşları durduramadı. İlk yumurta olduğu için boş çıkabiliyor ama; belki de kuşlara yolu gösterdi.

Ama ben kendi çiftleşmelerinden yanayım...

Linkler:

Daha önce forumda paylaşılan konu: http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/muhabbet-kusu-yapay-dolleme-423.html

Tüpün Adı: http://www.muhabbetkusu.com.tr/25609-mesaj36.htm

Son düzenleme:
Hacı senin derdini anlamadım ama buyur bu KAPİLER TÜP ile yapılıyor.

Çok zordur ama laftan anlamayan tecrübeden anlar umarım kuşlarına ölümle sonuçlanan

zararlar vermezsin.

Ben sahsen kendilerinin ciftlesmelerinden yanayım

Kendileri çiftleşsen daha iyi şimdi yapay dölleme yaptıracaksın tutmayacak veterinere 20 tl verecen olmadı bi daha 20 tl yine olmadı yine 20 tutana kadar para verecen en iyisi bi tane erkek tosun beslemek.

Geri