Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtası hangi eşinden?

Onur0804

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşumu ayırma yöntemiyle 15 gün ayırmıştım. Sonrasında erkeğin yanına attım ilk buluşmanın kızışmasıyla önümde çiftleştiler ama dişi sonra erkeği yaraladı yanından almak zorunda kaldım.

Başka bir erkeğin yanına attım onunla şuanda anlaşıyorlar beraber yuvada duruyolar yem kusma vs. var. Fakat anlayamadığım şu dişimde şuanda yumurta var dışkısı büyüdü. Bu yumurta hangi kuştan ne yapmam lazım devamı gelir mi eğer diğer erkekten ise kafam karıştı?

Dişi muhabbet kuşumu ayırma yöntemiyle 15 gün ayırmıştım. Sonrasında erkeğin yanına attım ilk buluşmanın kızışmasıyla önümde çiftleştiler ama dişi sonra erkeği yaraladı yanından almak zorunda kaldım.

Başka bir erkeğin yanına attım onunla şuanda anlaşıyorlar beraber yuvada duruyolar yem kusma vs. var. Fakat anlayamadığım şu dişimde şuanda yumurta var dışkısı büyüdü. Bu yumurta hangi kuştan ne yapmam lazım devamı gelir mi eğer diğer erkekten ise kafam karıştı?
Bu sorunun cevabını sizden başka kimse bilemez.Kuşu önceki erkeğin yanından şimdiki erkeğin yanına koyan sizsiniz.Değiştireli kaç gün oldu ona göre hesabını yapın.

Yavrular ve dişi açısından bir sorun yoktur. Erkeğin de ayırdına varıp, yavrulara zarar vereceği ihtimali yok .
Renk ve renklerin baskınlıkları yoluyla, çıkan yavruların kimden olduğuna karar verebilirsiniz.

l7TEpi.jpg

Geri