petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kusu yumurtladi yardimm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sabbani tarafından 16 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Bir cift yumurtali kus aldim. 4 adet yumurtasi var. Yuvaliga girip cikiyo disi surekli. Yemi suyu vitamini ve mamalari var. Bu surecte ne yapmami onerirsiniz. Daha once deneyimim olmadi. Yardim ederseniz sevinirim

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yemini suyunu vermeye devam et, rahatsız etme yeter.
    Yavrular çıkınca da haftada 2-3 kez mama yaparsın, o kadar..

3. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam oturma odasinda. Bizde odadayiz ama kafesin yanina gidip rahatsiz etmiyoruz. Tv acik falan sorun olurmuki

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yumurtlamamis yumurtalı almissiniz :) hayırlı olsun inşaallah yavrulariniz çıkar yemini suyunu verin ve asla uğraşıp ilgilenmeyin onlarla

6. Sado Çakır

Beğenileri:
    0
    sesiz ortam olsun rahatsız olursa yumurtadan sureklı kalkar her kalkıp gırdıgınde yumurtaları kırma olayıda olur

7. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Dun geceden beri takip ediyorum disi yuvaya girmiyo ya. Tedirgin ettik heralde

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Öncelikle hayırlısı olsun. Başlıkla içerik farklı :) Kuşunuz yumurtlamamış, yumurtalı almışsınız. Riskleri dişi strese girerse yumurtaları kırabilir, belki kuluçkayı kesebilir. Avantajları dişi bakıcı kuşsa ve yatmaya devam ederse yakın zamanda yavrularınız yumurtadan çıkar. Dolu mu boş mu diye baktınız mı? Siz mama vitamin, günlük su ve yem vermeye devam edin.

9. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    haklısınız başlık ve içerik farklı olmuş :) teşekkürler öncelikle, yumurtalara bakmadım. Daha önce 1 kez yavrulamış bir çiftti. eve getirince yuvalığa girip çıkıyodu ama daha sonra girmemeye başladı. aldığımız yere geri götürsek tekrar yatarmıki kuluçkaya? birde yumurtalar dağınık duruyor.

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Aldığınız yere geri götürürseniz tekrar yatmaz. Siz bu kuluçkayı fazla düşünmeyin. Boşta çıksa madem daha önce bir kuluçka daha geçirmişler. Bu kuluçkadan sonra biraz dinlendirin. Sonra inşallah güzel güzel yavrular alırsınız. Demek ki stres yaptı kuşunuz. Yerini ve oda sıcaklığı da etkili olmuş olabilir. Versele-Laga Omni-Vit verebilirsiniz. Hem stres giderici, hem kondisyon sağlar, hem de üreme için faydalıdır.

11. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    avisol diye bir vitamin kullanıyorum, iyi diye duydum, işe yarar mı yoksa sizin söylediklerinizden mi alayım. bu arada dinlendirmekten kastınız nedir? nasıl dinlendireceğim

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İşte yumurtalı alımın en büyük zararı bu geçmiş olsun inşaallah birdahaki kuluckaya

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Avisol kullanabilirsiniz. Benim dediklerim biraz daha profesyonel ürünler. Dinlendirme derken eğer başka kafesiniz varsa kuşunuzu oraya koyabilirsiniz. Hemen tekrar yumurtlayabilir ve böylece zayıf düşebilir bünyesi.

14. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    galiba haklısın kardeşim, anlamadığım üretici tanıdıktı, söylese böyle bir sorun olacağını beklerdik yumurtaların çatlamasını, neyse umarım düzelir bu durum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:02 -->-> Daha önceki mesaj 10:01 --

başka kafes yok ama bi şekilde ayarlamaya çalışırım. çok önemli değilse avisol vitamini kullanayım, diğerlerini bitince tedarik ederim.

kuluçka için son bi öneriniz varmıdır?

15. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Çok önemli değil Avisol kullanabilirsiniz. Yani şu anda yemlerini, sularını, vitaminlerini verin. Fazla rahatsız etmeyin. Belki yatar. Hayırlısı olsun inşallah.

16. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah abicim, üzülürüm valla. böyle olcanı bilsem parasını verirdim üreticide 1 ay dursun derdim. hayırlısı diyelim..

17. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Olsun. Artık olan olmuş. Yeter ki kuşların yıpranmasın. Tekrar yumurtlarlar.

18. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    Ya arkadas bugun geldim baktim kafesin icine bi tane daha yumurtlamis :( yuvaligada girmiyo. Yerde 1 adet kafeste yerde 4 adette yuvalikta yumurya var ama icraat yok :( napcam ben ya

19. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sabır. Biraz sabret. Bu kuluçkayı atlatsın düzene girer.

20. sabbani

sabbani New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah hocam ya, yoksa gidip kuşçu ile papaz olacam. en başta vermesene bu kuşları ya...
    Bu arada kafes ikili dişi ile erkeği ayırayım mı, berabermi kalsınlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:44 -->-> Daha önceki mesaj 08:43 --

birde yuvalıktaki ve kafesteki yumurtaları napim, dursun mu, alayımmı içinden?

Sayfayı Paylaş