Karadeniz Pet

Muhabbet Kusum Ayagını kullanmakta güclük çekiyor yardımcı olurmusunuz

yusufkaplan

Yeni Üye
Selamın aleykum benim albino cinsi muhabbet kuslarımın ilk yavrularını aldım Elhamdulillah 4 tanesi sağlıklı fakat 1 yavru doğduğu gunden beri (1 bucuk ay oldu ) ayaklarını kullanmakta güclük cekiyor ayağındaki diz kapağı olarak adlandırıyorum tam olarak ismini bilmiyorum bölgesini kullanamıyor ayaklarını direk sürterek hareket ediyor ve gagasından yardım alıyor bir nevi baston gibi kullanıyor ve bu durumdan dolayı ucmayıda öğrenemedi sürekli yerde tünek üstünde duramıyor parmaklarını kontrol ettim parmaklarını kullanabiliyor fakat güclü değil tüneğü kavrayamıyor nasıl bir tedavi önerirsiniz en azınca ucmayı öretebilirsem yasamaya tutunacağını düsünüyorum insallah zamanla tünekte durmayıda yardımlarınızla öğretebileceğime inanıyorum simdiden yardım edecek abilerime tesekkür ediyorum Allah razı olsun insallah.

çok üzüldüm. büyüdükçe güçlenebileceğini ve tünekte durabileceğini düşünüyorum, parmaklarda felç gibi bir durum yokmuş nasıl olsa. ben bugün bir kuş sahiplendim, doğuştan bir ayağının parmakları yok. basamadığı için o ayak arkaya doğru da ayrık duruyor. ama şunu söyleyebilirim; tünekte sağa sola dans ediyor, kafesin tavanına tek ayağıyla tutunup taklalar atıyor, tek ayağını kullanamamanın açığını gagasını çok fonksiyonlu kullanarak kapatmış, tüm kuşlarım arasında en canlı, en neşeli ve en beceriklisi. söylemek istediğim; umudunuzu kaybetmeyin. sadece sabır. Geçmiş olsun.

cok tesekkur ederim sizdece cok gecmiş olsun gagasını kullanmaktan gagası diğer yavrulara göre birazdaha büyük oldu :)

Geri