Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bitlenmiş

Kadir0551

Yeni Üye
Kuşlarımın kafesini temizlerken tülünün büzülmüş kısmında 5 6 tane böcek gördüm internetten araştırdım bit olduğunu öğrendim petshopa gidip hemen bit spreyi aldım kuşlara uyguladım kafesini tülünü kaynar su ile temizledim tahta olan ne varsa attım spreyin ertesi günü kuşlara sirkeli su olan banyo verdim girip yıkandılar ama bit kontrolü gece olduğunu öğrendim dün gece yine tünekte bit gördüm ne gibi bı tedavi önerirsiniz kesin çözüm şimdiden teşekkürler

Sprey bir daha almayın da sıkmayın kimyasal içerikli sprey. Kuşlarda solunum problemi yapıyor. Şimdi onerecegimi acilen temin edin. Vilmectin dış parazit ilacı alın. Kuşa enseye bir damla olacak şekilde damlatın. Fazlasi sakın olmasın. Bu uygulamayı 3 yada 6 ay sonra bir daha yapın. Geçmiş olsun

Sprey bir daha almayın da sıkmayın kimyasal içerikli sprey. Kuşlarda solunum problemi yapıyor. Şimdi onerecegimi acilen temin edin. Vilmectin dış parazit ilacı alın. Kuşa enseye bir damla olacak şekilde damlatın. Fazlasi sakın olmasın. Bu uygulamayı 3 yada 6 ay sonra bir daha yapın. Geçmiş olsun
Hocam o ilacı da araştırdım ama ağza temas etmemesi gerekiyor diyor benim kuşlarım çift olduğu için sürekli birbrini kaşıyorlar problem olurmu

Sağlığı için uygulicaksiniz olmadı birkac gün ayırirsiniz.

Zaten bence her kuşa yapılmalı bu önlem amaçlı Verir 👍🏻

Bende tek kus olduğu için öyle bir problem yasamam. Kuşları ayırmak birbirlerini kasidiklarindan ötürü sadece bir alternatif yorumumdu.Belki herhangi bir zararı olmaz. Siz veteriner yada internet sitelerinden araştırma yapın. Ya da zararı olur mu olmaz mı tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekleyin

Bende tek kus olduğu için öyle bir problem yasamam. Kuşları ayırmak birbirlerini kasidiklarindan ötürü sadece bir alternatif yorumumdu.Belki herhangi bir zararı olmaz. Siz veteriner yada internet sitelerinden araştırma yapın. Ya da zararı olur mu olmaz mı tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekleyin
Tamamdır hocam teşekkürler

Geri