Karadeniz Pet

muhabbet kuşum bitlenmiş mi 5 yaşında bir hafta kadar önce hastaydı iyileştiğini düşündük şimdi de bunlar çıktı,kafes tabanından anlayamadık bir şey.

yagmur3838

Yeni Üye
IMG-20230214-WA0005.jpg

Ekli dosyalar

• IMG-20230214-WA0006.jpg
    IMG-20230214-WA0006.jpg
    174.4 KB · Görüntüleme: 55
Bunlar çıktı derken. Neyi kastettiniz. Bu şekilde bir şey anlaşılmaz. Kuşunuzun en güncel dışkısını görebilir miyiz. Ayrıca aşırı şekilde kaşınma var mı. Taban da bit tarzi şeylere rastadiniz mi. Biraz daha detaylandırır mısınız.

Bunlar çıktı derken. Neyi kastettiniz. Bu şekilde bir şey anlaşılmaz. Kuşunuzun en güncel dışkısını görebilir miyiz. Ayrıca aşırı şekilde kaşınma var mı. Taban da bit tarzi şeylere rastadiniz mi. Biraz daha detaylandırır mısınız.
yani önceden yoktu bunlar onu demek istedim.aşırı mı bilmiyorum gün içinde sürekli uyuyor uyanınca da kaşınıyor geri uyuyor tabanı biraz incelendim sanırım var evet.dışkısı tamamen normal.

Ayrıca kuşunuz daha önceden hangi hastalığa yakalandı acaba.

Ayrıca kuşunuz daha önceden hangi hastalığa yakalandı acaba.
gerçekten bilmiyorum çok kabarık duruyordu normalde aşırı ısıran kuş hiç tepki vermez olmuştu istediğimiz gibi dokunabiliyorduk çok halsiz duruyordu yakınlarda veteriner olmadığı için kuşçuya sorduk hastalanmış dedi kaliteli bir vitamin aldık yulaf verdik enerjisi geldi kabarık durmuyor artık ama zayıfladı az yem yiyor ya da sadece yulaf yiyor, şimdi de bu bit olayı başladı ayrıca sürekli uyuyor. 5 yaşında acaba yaşlılığından mı bu uyku?

Kuşunuz yoğun tüyde görünüyor. Bt amin forte alıp haftanın iki günü kullanın. Yarım suluğa beş damla. 8 saatten fazla kalmasın. Tüy dönemi sona erince haftanın bir günü gerwit bir günü de entrobac probiyotik kullanın.
Bu süreçte dal darı verin kuşunuza tüydeyken iyi gelir. Siyah siyah lekelenmeler bazı kuşlarda olabiliyor, sizinkinde fazla olmuş sadece. Nedenini maalesef pek bilemiyorum ama bit kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yine de isterseniz dediğim gibi ense damlası uygulayın, önlem amaçlı zararı olmaz.
Farklı bir durum olursa konuyu güncellersiniz.

çok teşekkür ederim ama hiç tüy dökmedi, dökmesi gerekir mi bunu merak ettim

Geri