Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Çok Halsiz Triflucan Şurup Başladım Yardım!

gizemmm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar Pazar günü hasta bir muhabbet kuşu sahiplendim ilk aldığım gün özellikle bir ayağı tam tutmuyordu gagasıyla kendini çekerek yürümeye çalışıyordu tek problemi bu sanıyordum iyileştirme umuduyla diğer kuşların arasında ezilmesin diye sahiplendim. Çevrede kanatlı hayvanlardan anlayan bir veteriner maalesef yok 2 tane anlayan petshopa gösterdim kuruma hastalığı olduğunu söylediler sadece daldarı yiyor, su içerken hic görmüyorum ve geldiğinden beri hiç ötmüyor daha kücük bi yavru gibi ondan kaynaklı mı bilmiyorum bir de geceleri kafesin tellerine asılı uyuyor. Genelde bu hastalıkta sulu dışkılama olduğunu okudum ama dışkılaması sulu değil dışkıda yem falan da yok. 2 gündür ağzına Triflucan şurup damlatıyorum mümkün olduğu kadar bezle örtüp sıcak tutuyorum ilk geldiği güne göre daha iyi gibi en azından artık destek almadan yürüyebiliyor ve zaman zaman yeni uçmaya başlayan yavru muhabbet kuşları gibi kısa mesafeli uçuş denemeleri yapıyor arada. İyileştiremem diye korkuyorum çünkü halsizliği devam ediyor ve hızlı hızlı nefes alıp veriyor yapabileceğim başka bi şey var mı acaba ya da iyileşme süreci ne kadar sürer bilgisi olan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Geri