Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok halsiz

Çiko'nun Meleği

Yeni Üye
MERHABALAR SON GÜNLERDE KUŞUM ÇİKO ÇOK KÖTÜ.
AVİSHOL-A İLACINDAN VE BİR DE SUYA DAMLATMAK İÇİN AYRIYETEN VİTAMİN ALDIK.
KUŞ KAFESİN TABANINDA SÜREKLİ UYUKLAR HALSİZ BİÇİMDE DURUYOR.
SU İÇMİYOR YEMEK YEMİYOR BUNDAN DOLAYI ŞIRINGAYLA GAGASINA ZOR DA OLSA SU ENJEKTE ETTİK.
KIPIRDAMIYOR HİÇ TEPKİ VERMİYOR YARDIMCI OLRSANIZ SEVİNİRİM.

Geç yazmışsınız hastalık bayağı ilerlemiş demekki. Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon damlatın. Yuttuğundan emin olun. Yutmaz etrafa saçarsa bir daha damlatın. Ayrıca video ve dışkı resmi paylaşın.

Geç yazmışsınız hastalık bayağı ilerlemiş demekki. Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon damlatın. Yuttuğundan emin olun. Yutmaz etrafa saçarsa bir daha damlatın. Ayrıca video ve dışkı resmi paylaşın.
KUŞUN DURUMU BU TÜNEKLERE VE SALINCAĞA ÇIKAMIYOR DİYE YEMLİKLERİ VE SUYUNU ALTA ALDIK BU GÖRSELDE KANATLARINI AÇTI LİMON VERDİKTEN SONRA BEN GERİ USULCA YERLEŞTİRDİM
2018-03-19 08.06.34.png
2018-03-19 08.06.11.png
2018-03-19 08.06.34.png
2018-03-19 08.06.34.png
2018-03-19 08.06.11.png

Ayakta duracak hali kalmamış. Veterinerden tetra mezatin alıp toplu iğne başı kadar ilacı 3 damla suda eritin ve ağzına damlatın. Toparlanana kadar bu şekilde içirin. Tüneğe çıkmaya başlarsa suya katmaya başlarsınız.

Bu gün iki doz ( ilacı getirir getirmez ve akşam yatmadan önce ) içirin sonraki günler tek doz olarak sabahları.

Evet belliydi hayvan tam çökmüştü. Başınız sağolsın. 4-5 gün önce yazdaydınız kurtarırdık bir ihtimal.

Çok geçmiş olsun üzüldüm :(

Geri