petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum dengesini kaybediyor, kanatlarını açıyor ve devamlı çığlık atıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Nymphlake tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Nymphlake

Nymphlake Guest

Merhaba arkadaşlar, acil olarak yardımınıza ihtiyacım var. 3 yaşındaki muhabbet kuşumda garip bir hastalık oldu. Yazın başından beri aniden fenalaşıp dengesini kaybediyor, kanatlarını açıyor yere düşüp ve acıdan devamlı çığlık atıyor. Bu sırada bizi tanımıyor ve devamlı çırpınıyor. Bu durum 2 saat kadar sürüyor. Sonra uyuyor ve ertesi gün normal oluyor. Veterinere götürdüm ama malesef muhabbet kuşundan hiç anlamıyor . Bu arada yaklaşık 3 aydır kuş kendi yemini yemiyor ve biz devamlı mısır, ekmek ya da bebe büskivisi ile besliyoruz. Bu hastalıkla karşılaşanınız hiç oldu mu? Ne yapmalıyım, nesi var sizce? Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bu arada İstanbul da bildiğiniz muhabbet kuşundan anlayan bir veteriner var mı?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
  3. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    Sick Budgie with infections - YouTube

Izlediginiz video kulak enfeksiyonu kapmis bir kusun videosu..kadikoy kiziltoprakta bir klinik var ismini hatirlayamiyorum ama google yardimci olabilir

4. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    acilen mubişlerden anlayan bir veteriner bulup götürün derim..

5. armand0

armand0 Guest

Çok kötü bir durum geçmiş olsun benim kuşumada olmuştu fakat ne yazıkki kurtaramadım inş sizinki iyilleşir tekrar mutlu olursunuz

6. Nymphlake

Nymphlake Guest

Çok teşekkür ederim herkese, bende felç belirtisinden şüphelenmeye başladım, malesef şu an Marmaristeyiz yazlıkta. Ve buradaki veterinerler anlamıyorlar. Nasıl tedavi edebiliriz tavsiyesi olan var mı?

7. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
  8. Nymphlake

Nymphlake Guest

@cikiciki evet aynı durum, nedir bu arkadaşlar? Ne olur yardım edin

9. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    video yorumlarina baktigim zamanlar adamlar felc diyor.Kusun sahibi veterinere gittiginde ise malesef kusu uyutmayi onermisler.Tam teshis koyamiyoruz gordugun gibi yapabilecegin vicdanen rahatlamak adina veterinere gitmek onun disinda bir adet tunek olsun o da kafes tabanina yakin olsun ve tabana havlu ser,su kabi koyma .Kusun sagi ya da solu hangi tarafi felcliyse o gozu de muhtemelen gormuyordur diye yazmislar.

10. erdincozn54

İnşallah iyileşir

11. Gökhan KARAALİ

Video yarısında kapadım içim gitti.Çok üzüldüm

12. Yılmaz Ç.

Çok büyük geçmiş olsun. Gerçekten kendi kuşlarımı o halde hayal ettim çok kötü oldum. Gerçekten çok kötü bir durum. Allah yardımcın olsun kardeşim. Orda yazıyor vitamin desteğiyle felan iyileşebileceğini...

13. Nymphlake

Nymphlake Guest

Sağolun arkadaşlar.. Tavsiyelerinizi bekliyorum

14. Furkan YAMAN

Cok gecmis olsun ,ne yapilacagin bilsem.soylerdim kotu bir durum....

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşum dengesini kaybediyor