Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum devamlı birşeyleri kemirme ihtiyacı duyuyor elimi daha çok kemiriyor

StayAway

Meraklı Üye
kuşum maşallah çok saglıklı elma havuç armut yediriyorum havucu daha çookk seviyor kendi elimle yediriyorum yavru oldugu için gagası tam keskin degil şuanlık ama elimi acayip kemiriyor aslında saldırgan degil de mesela koluma çıkıyor tişörtümün dikişlerini koparmaya çalışıyor normal olarak elimden herşey yiyor ama bazende parmaklarıma saldırıyor neden böyle yapıyor bilmiyorum yani güvenmese elimden birşey yemez koluma omzuma gelmez bu aralar ısırdıgı yerler acımaya başladı ama ısırınca şşşşşşttttt diyorum duruyor bazende durmuyor sevdiginden mi yapıyor düşmanlıga mı anlamadım gitti

Muhabbet kuşları çok yaramazdır. Özellikle alışma Evresini atlattıktan sonra özgürlüğü hissedince canı sıkılmasın diye sürekli birşeylerle uğraşır. Tabi gagası olduğu içinde kemirmek en çok sevdiği şey.
Çözüm olarak önerilerim var belki sizinde hoşunuza gider. Ona yeni Oyunlar öğretin parmaktan parmağa geçirmek gibi yada elinizde değilken onu parmağınızla kovalayın sonra kaçırın o kovalasın kısa sürede alışır oyun haline getirir ve eski alışkanlıklarından vazgeçer :) erkekse eğer parmağınızı gagasına yavaşça tıktıklayın kur yapma girişiminde bulunursa çok oyuncu olur:) sevdiğim bir abimin Muhabbet kuşu vardı sayı saymayı öğrenmişti parmaklarıyla 2 gösterse 2 kez ötüyordu 5 gösterince Ardışık 5 kez ötüyordu. Yani kısacası kuşuna yeni oyunlar öğret çok kısa sürede alışır :) iyi geceler :)

Geri