Muhabbet Kuşum Hakkında (Ne desem bilemedim)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga SEZER tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  Selamın aleyküm. Öncelikle herkesin ramazan ayı mübarek olsun.

  Cancan hakkında son 2 ayda müthiş bir gelişim var. Kendisi artık başıma, koluma, elime yani her yerime geliyor. Hatta başıma geldiğinde genellikle dışkısını da bırakmayı ihmal etmiyor :D İlk önce başıma gelip daha sonra elimi yukarıya doğru kaldırdığımda elime atlıyor ve parmaklarımı ısırıyor. Ama müthiş ısırıyor. Yani o acıyı görseniz, buna bir kuş demezsiniz. Sanki bir intikamı varmışta, öyle ısırıyormuş gibi. Aynı şekilde kafesinde de öyle. Bundan daha önce parmağımı kafese soktuğumda ne kaçıyordu, ne ısırıyordu. Sadece gagasını dokunduruyordu. Ancak şu aynalı salıncağı soktuk sokalı yemliklerini doldurma amacı ile elimi içeri atsam bile felaket bir şekilde ısırıyor. Aynalı salıncağın zararlı olduğunu biliyorum, fakat almama izin vermiyor. Çok mutlu. Videoda gördüğünüzde anlayacaksınız. Özellikle 22. saniyedeki kafa hareketini çok yapıyor.

  [YOUTUBE]k4frEyuXzN0[/YOUTUBE]
   
 2. Hakan GÖLGE
  Çevrimdışı

  aynayı çıkarın kafesin içinde elinizle yem yedirmeye çalışın
   
 3. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  Teşekkürler, başka yorumu olan var mı?
   
 4. Murat ÖZYÜREK
  Çevrimdışı

  Murat ÖZYÜREK Profesyonel

  Katılım:
  17 Ocak 2013
  Mesajlar:
  953
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  Ankara
  aleyküm selam...hayırlı ramazanlar...cancan aynada gördüğü kuşu farklı bir kuş zannediyordur...ona kur yapıyordur ve sizden de aynadaki kuşu kıskanıyordur...ya aynayı çıkarın yada cancan'a bir eş alın...
   
 5. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  Teşekkürler Murat Bey. Oldukça mantıklı. Aynaya çok alıştı, ama dediğiniz gibi çıkarsak iyi olur. Eş almayı düşünebilirim. Sizce yaşı gelmiş mi? Birde alırsam kafesi genişletmeliyim değil mi? Daha doğrusu yeni bir kafes iyi olur diye düşünüyorum.

  [​IMG]
   
 6. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

 7. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  Cancan'a eş alsam bir problem yaratır mı? Kendisi çok hırçın çünkü. Birde eş almak için uygun yaşta mı?
   
 8. Hakan GÖLGE
  Çevrimdışı

  ceresini ve kafasını çekerseniz yaşını ve eşe hazırmı olduğunu söleyebilirim
   
 9. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. Hakan GÖLGE
  Çevrimdışı

  tam belli olmuyor ama eşe hazır ve 6-7 aylık yanına bir erkek alın derim ama dişi sizle ilgilenmez erkekle ilgilenir erkekle eş olurlarsa 1-2 hafta sonra yuvayı takın yem-kum-kalamarkemiği-gagataşı-ve haftada 2 kere taze yumurta maması verin kuşları aydınlık gün ışığı gören sessiz bir yere koyun suluklarını 1 günde bir değiştirin başka rahatsız etmeyin zamana bırakın belki yumurta alırsınız...(DAHA KIZIŞMAMIŞ KIZIŞTIRMAK İSTİYOSANIZ NİJER TOHUMU ALIN YEMİNE 1 ÇAY KAŞİĞI KADAR KOYUN)
   
 11. Tolga SEZER
  Çevrimdışı

  Peki elimi büyük bir hiddetle ısırması normal bir durum mu?
   

Sayfayı Paylaş