Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum hasta, dün veterinere götürdüm, boğazında şişlik var dedi

Zehramelek

Yeni Üye
Bu benim ilk kuşum, kuşlar hakkında hiç bilgim yok, veterinere giderken kafesi bile örtmemişim:( veteriner uyardı. Boğazında şişlik varmış, iki ayrı ilaç verdi toz formunda, suyuna karıştırdım içmiyor. Şırıngayla ver dedi, bana...denedim ama olmadı, zarar veririm diye ödüm koptu. Neşesi de yok. Veteriner 10 gün sonra getir, dedi. Hastalık geçmezse üniversitede boğaz bölgesinin görüntülenmesi gerekirmiş. İnşallah iyileşir. Siz tecrübelisiniz, başka ne yapabilirim, kendi kendine düzelir mi? İlacı vermek için zorlarsam ona zarar verir miyim?

Öncelikle geçmiş olsun..Boğazında bir sorun olduğunu nasıl anladı ne gibi uygulamalar yaparak ilaç yazdı veteriner ve ilaçların ismi ne..Benimde çok bir bilgim yok ama sizi anlayabiliyorum evet kuşların cereyanda kalmaması gerekiyor inş tez zamanda iyileşir.Dışkı durumu,hal ve hareketleri,yem yeme durumu nasıl ?

Öncelikle geçmiş olsun..Boğazında bir sorun olduğunu nasıl anladı ne gibi uygulamalar yaparak ilaç yazdı veteriner ve ilaçların ismi ne..Benimde çok bir bilgim yok ama sizi anlayabiliyorum evet kuşların cereyanda kalmaması gerekiyor inş tez zamanda iyileşir.Dışkı durumu,hal ve hareketleri,yem yeme durumu nasıl

Teşekkür ederim ilginiz için. Veteriner elle muayene etti, boğazında hafif bir şişlik var dedi, ilk gördüğünde ben söylemeden, galiba tüylerinin kabarıklığından, rahatsız olduğunu anladı. İki gündür yemek yeyip su içmiyordu, dışkısı da hafif sulu ve yeşil renkteydi. Ben bunları anlatınca veteriner iki ayrı toz ilacı enjektöre doldurup bana verdi, o yüzden ilaçların ismini bilmiyorum. Sarı olan tozun antibiyotik olduğunu söyledi. Mercimek tanesi kadar tozu 3 de 1 çay bardağı suya karıştırıp suluğuna koy, takip et içmezese şırıngayla verirsin dedi. Çok öten bir kuştu şimdi sesi kesildi ama bugün yeminden azıcık yemiş çok sevindim. Buraya yazdıktan sonra gayrete gelip elimle kafasını tutup gagasını araladım, ilacı damlattım biraz. İnşallah içmiştir. Üzücü bir durum, elimden bu kadar geliyor. Teşekkür ederim verdiğiniz cevap için.

İsterseniz kağıt havlu serip dışkısının resmini ve kuşunuzun resmini paylaşırsanız bilgili arkadaşlarımızda yorumlarını yapacaklardır.İnanıyorum hepsi geçicek bende sizin gibi kıyamıyorum bişi olacak diye minicikler çünkü .. Durumunu takip edelim inş iyileşecektir.

Bu resimleri çekebildim. Dışkısı hala aynı.

Ekli dosyalar

• IMG_20201228_141844.jpg
    IMG_20201228_141844.jpg
    764.6 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20201227_191448.jpg
    IMG_20201227_191448.jpg
    529.3 KB · Görüntüleme: 30
Ek olarak dal darı ya da mama verdiniz mi hiç ? Forumda mama tarifleri var belki sizin kuşunuzunda hoşuna gider iştahı açılır..

Yok vermedim, bakayım o tariflere de. Sadece haşlanmış yumurta vermeyi denedim ezerek, onu da yemedi.

Geri