Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum hasta gibi

• Konbuyu başlatan memento
  • Başlangıç tarihi
M

memento

Guest
Merhaba arkadaşlar 2 haftadan beri muhabbet kuşumda değişiklikler fark ettim.Hasta gibi derken aslında yemeğini yiyor,ishali yok,eskisi gibi olmasada hareketsizde değil ama şöyle bir sıkıntı var sesi kırçıllaştı,eskisi gibi ötmüyor,ötsede sesi değişti,hapşuruyor ve en çok takıldığım nokta böyle ince ince inleme gibi fik fik sesler çıkartıyor.Veterinere anlattım hastalık başlangıcı olabilir diye ilaç verdi ama 2 hafta olacak nerdeyse pek değişen birşey yok.Bazen böyle boğazında birsey varmış gibi hareketlerde yapıyor acaba boğazına birşeymi takıldı diye düşünüyorumda ama boğazına baktırma gibi bir şansım yok heralde değil mi veteriner bakamaz diye düşündüm ufacık hayvan çünkü.Kafam çok karışık fotoğrafınıda atıcam ama dış görüntüsünde bir sorun yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:02 -->-> Daha önceki mesaj 04:25 --

1 bucuk hafta önce veterinerden vitaminli ilaç almıştım suyuna ekliyorum.Değişen birşey yok veteriner hekimi aradım devam etmesi gerektiğini anlattıklarımın hava kesesi iltihabı olabilceğinden bahsetti ve ilaca devam etmemi söyledi.Böyle bir sorunla karşılaşan mutlaka biri vardır diye düşünüyorum yardım edebilecek var mı ?

Kuş genç mi yaşlımı ? Benimde bi erkek kuşum var dişisi öldükten sonra arada bir fik fik ,diye daha önce duymadığım garip bi ses çıkarıyor ama çok nadir

Çok geçmiş olsun veterinerin dediklerine uyun derim böyle bir şey ile karşılaşmadım geçmiş olsun dileklerinde bulunmak istedim inşaallah en yakın zamanda forumumuzdan görüp cevaplayanlar olacaktır tekrardan geçmiş olsun

Kuş 4 yaşında çok ufak değil hayır anlam veremediğim yemeğini yiyor suyunu içiyor ishalde yok ama o inlemeli ve devamlı fik fik diye çıkardığı sesi beni çok üzüyor.Çok nadir susuyor.Doktor hava kesesinde iltihablanma olabilir dedi işte.Teşekkür ederim arkadaşlar ilgiliniz için.Bu konu hakkında bilgisi olan varsa cevap yazarsa gerçekten çok sevinirim.Şu an yapabileceğim tek şey vetereriner hekimin dediklerine uymak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 03:27 --

Arkadaşlar muhabbet kuşu hastalandığında benim bildiğim iğne yapılmıyor kücücük hayvan zaten.Peki hastalanan muhabbet kusuna sıkıntısı ne olursa olsun aynı ilac mı veriliyor ? Yani bende 2 kez hastalandı ikisindede suyuna ilaclı vitamin ekledim.Veteriner Hekim aynı ilacı vermişti.Heralde kuslar hastalandıgında tek bir ilac veriliyor suyuna ilac katıyorsun.Baska bir ilac verilmiyor galiba.Veterinere göstersem mi bana gerek yok dedi getirmene ama içimde kaldı.Çünkü telefonda konustugumda farklı bir tedavi yöntemi varmı dedim.İlacına devam etsin dedi.Şimdi gitsem bosuna götürmiyim aynı ilaca devam et diyorsa .Birde havada soğuk kuş için ondan kafam karıştı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hırıltı varmı kuşta birde sürekli ağzını açıp kapıyormu

Evet ağzını sürekli açıp kapatıyor.Hırıltı bilmiyorum yani böyle inlemeli gibi fik fik ses çıkartıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:26 -->-> Daha önceki mesaj 02:15 --

Arkadaşlar ilacı kullanmayı devam ediyorum ses kesildi.Ama tamamen sesini kaybetti galiba çünkü ses cıkarmaya calıssada cıkmıyor kısık geliyor.Birde bazen azını sık sık açıp kapatıyor.Ama biraz toparladı kendisini.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bendede böyle bir kuş var ben neo termacin kullanıyorum haftada bir düzeliyor ama kullanmadığım zaman gene aynısı oluyor tam kesin bir sonuça ulaşamadım bir türlü

Merhaba arkadaşlar 2 haftadan beri muhabbet kuşumda değişiklikler fark ettim.Hasta gibi derken aslında yemeğini yiyor,ishali yok,eskisi gibi olmasada hareketsizde değil ama şöyle bir sıkıntı var sesi kırçıllaştı,eskisi gibi ötmüyor,ötsede sesi değişti,hapşuruyor ve en çok takıldığım nokta böyle ince ince inleme gibi fik fik sesler çıkartıyor.Veterinere anlattım hastalık başlangıcı olabilir diye ilaç verdi ama 2 hafta olacak nerdeyse pek değişen birşey yok.Bazen böyle boğazında birsey varmış gibi hareketlerde yapıyor acaba boğazına birşeymi takıldı diye düşünüyorumda ama boğazına baktırma gibi bir şansım yok heralde değil mi veteriner bakamaz diye düşündüm ufacık hayvan çünkü.Kafam çok karışık fotoğrafınıda atıcam ama dış görüntüsünde bir sorun yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:02 -->-> Daha önceki mesaj 04:25 --

1 bucuk hafta önce veterinerden vitaminli ilaç almıştım suyuna ekliyorum.Değişen birşey yok veteriner hekimi aradım devam etmesi gerektiğini anlattıklarımın hava kesesi iltihabı olabilceğinden bahsetti ve ilaca devam etmemi söyledi.Böyle bir sorunla karşılaşan mutlaka biri vardır diye düşünüyorum yardım edebilecek var mı ?
Kardesim ben ağaçtan bir muhabbet kuşu yakaladım ve aynen dedigin gibi orta derecede hareketli,otuyor ama fik fik ses çıkarıyor. .arada sulu dışkı yapsa da genelde diski iyi...ama cok ta aktif bir hayvan degil..veterinere gityrdum hava kesesi iltihabi teşhisi koydu ve iki ilac yazdi..bunlardan birincisi : AMOKLAVIN -BID 400/57 mg FORTE ORAL SUSPANSIYON_( sbah iki damla akşam iki damla) ....diğeri POLIVIT VITAMIN ( gunde bir damla) ....ilk yazdigim tiz seklinde satilir sen ona belli bir miktar su koyup calkalaman gerekir zaten eczaci söyler. ..kullanacagin su saf su olmali. ...ben bugun ilk uygulamalarını yaptim ilaçların. ..veteriner 10 gun uygulama yap dedi..10 gun sonra bakalim dedi..

Geri