Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum her gün kusuyor..

Kardelen

Yeni Üye
Merhabalar..Benim kuşum yaklaşık 2 aydır her sabah bazen salyalı balgam gibi sıvı çıkıyor bazen yapışık yem şeklinde kusuyor.Kusmadan dolayı kafası sürekli ıslak, dışkısında problem yok.2 veterinere götürdüm antibiyotik ,penisilin kullandım fayda etmedi hala her gün kusuyor.Kusmadan 1 2 saat sonra oynamaya konuşmaya başlıyor bu durum her gün böyle ne yapacagımı şaşırdım. Yardım etcek biri yok mu :(:(:(

Ekli dosyalar

• 20171111_171257.jpg
    20171111_171257.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 87
  • 20171108_082420.jpg
    20171108_082420.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 80
Gecmis olsun suyuna elma sirkesi damlatmayi denedinizmi?

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Suyuna kuru hamur mayası tozu?

Evet, normal bildigimiz kuru hamur mayası tozu. Probiyotik etkisi yapar. Tüm bagirsak ve sindirim organlarinin ihtiyaci olan yararlı bakterileri verir. Normalde cok etkilidir. Insallah iyi gelir tavsiye ederim. Normal sulugun yarisi kadar suya cay kasiginin 3 te 1 i kadar. Haftada 3-4 kere.

Kuş veterineri eş istediginden kustugunu söyledi

salyalı kusuyor ise kursak mantarı olabilir , mikostatin ile tedavi başlayabilirsiniz ,olmadı triflucan denersiniz

Kursak mantarı içinde şurup gibi bişi verdi veteriner kendi hazırlayıp onuda kullandım fayda etmedi.genelde yem çıkararak kusuyo bazen salyalı şekilde kafası ıslanıyor.Salyalıda kustugunu söyledi bilmiyorum.trocan premium plus vitamin ondan kullanıyorum kendi verdi elma sirkesi haftada 2 kerede fayda edermi bilmiyorum

Ekli dosyalar

• OV58kA.jpg
    OV58kA.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 74
Evet, normal bildigimiz kuru hamur mayası tozu. Probiyotik etkisi yapar. Tüm bagirsak ve sindirim organlarinin ihtiyaci olan yararlı bakterileri verir. Normalde cok etkilidir. Insallah iyi gelir tavsiye ederim. Normal sulugun yarisi kadar suya cay kasiginin 3 te 1 i kadar. Haftada 3-4 kere.

Nasıl kullanıldığı biliyrum acaba açıklarmısınız?

Kusarken tüyleri ıslanıyorsa hastalıktandır. Mikostatin ve flagyle başlayın her birinden 12 saatte bir bir damla ağzına damlatın. Flagyle’i reçetesiz vermezler yazdırın.

Mantar veya bakteri temelli bir hastalık. Siz dışkı paylaşın en iyisi.

Aynisi suan benim kusumda boyle 1 2 haftadir. Flagly ve mikostatine basladim. Kusmasi biraz fazlalasti. Ama bakalim devam ediyorum.

Aynisi evet. Simdide uyumaya basladi surekli. Yemek yemeden kusmuyor. Yedikten 10 15 dakika sonra kusmaya basliyor
Benimki yesede yemesede kusuyor.bazen salyalı bazen yem çıkarıyor.ilaç kullanmayada korkuyorum etkili olmaz diye zarar verir diye

Arkadaşlar,
Kusma olduğunda ilk yapılacak olay kuş kusmayı tam olarak nasıl yapıyor? Kafasını iki yana sallayıp öyle mi kusuyor? Yoksa yukarı aşağı sallayıp öyle mi kusuyor?
Bu muayeneyi veya gözlemi sağlıklı olarak yapıp emin olunması gerekir.
Eğer iki yana sallayarak kusuyorsa hastalıktandır. Triflucan, Mikostatin veya Flagyl verilebilir. Suluktan 6-8 damla kadar. En fazla 5 gün. Flagyl yan etki olarak dışkıyı siyah yapabilir.
Yukarı aşağı sallayarak kusuyorsa eş istiyordur. İlaç verilmemelidir. Kuş sağlıklıdır.
Geçmiş olsun.

Geri