Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum her gün kusuyor..

Arkadaşlar,
Kusma olduğunda ilk yapılacak olay kuş kusmayı tam olarak nasıl yapıyor? Kafasını iki yana sallayıp öyle mi kusuyor? Yoksa yukarı aşağı sallayıp öyle mi kusuyor?
Bu muayeneyi veya gözlemi sağlıklı olarak yapıp emin olunması gerekir.
Eğer iki yana sallayarak kusuyorsa hastalıktandır. Triflucan, Mikostatin veya Flagyl verilebilir. Suluktan 6-8 damla kadar. En fazla 5 gün. Flagyl yan etki olarak dışkıyı siyah yapabilir.
Yukarı aşağı sallayarak kusuyorsa eş istiyordur. İlaç verilmemelidir. Kuş sağlıklıdır.
Geçmiş olsun.
Kafasını aşagı yukarı yaparak yogun olarak yapışık yem çıkarıyo bazende salya çıkıyo sadece o zaman saga sola sallıyor kafası ıslanıyo gözünün üstü salya oluyor.

Arkadaşlar,
Kusma olduğunda ilk yapılacak olay kuş kusmayı tam olarak nasıl yapıyor? Kafasını iki yana sallayıp öyle mi kusuyor? Yoksa yukarı aşağı sallayıp öyle mi kusuyor?
Eğer iki yana sallayarak kusuyorsa hastalıktandır. Triflucan, Mikostatin veya Flagyl verilebilir. Suluktan 6-8 damla kadar. En fazla 5 gün. Flagyl yan etki olarak dışkıyı siyah yapabilir.
Yukarı aşağı sallayarak kusuyorsa eş istiyordur. İlaç verilmemelidir. Kuş sağlıklıdır.
Geçmiş olsun.
Kafasını aşagı yukarı yaparak yogun olarak yapışık yem çıkarıyo bazende salya çıkıyo sadece o zaman saga sola sallıyor kafası ıslanıyo gözünün üstü salya oluyor.

Arkadaşlar,
Geçmiş olsun.
Önce boğazına birşey takılmış gibi kafasını aşağı yukarı sallıyordu ve halsiz duruyordu. Fakat yem yiyip su içiyordu. Sonra kusmaya başladı gözünün ve başının üstü yapışkan salya oldu. Şuan ayrı bir kafese alıp tedavi uyguluyorum. Çeyrek suluğa flagly hapın 3 te birini koyuyorum ve sabah akşam 1 damla mikostatin veriyorum. 4. Gundeyim. Dün daha iyiydi gun boyu kusmadı ama gece 3 gibi kustu ve halsiz düştü. Yani azaldı hastalık sanırım. Fakat biraz zayıfladı. Göğüs kemiği hissediliyor. Popo tarafında kemik gibi sert bisey var ama ne olduğunu çözemedim. Dışkısı normal bir sorun yok. Neden 5 gün flagly? Ondan sonra duzelmezse ne yapabiliriz?

Benim erkek kuşum 3 yıldır gördüğü herşeye kusuyor.tv kumandasına,salatalığa vs.. sonrada kustuklarını yiyor.bunlar eş isteme belirtileri.Sizinde büyük ihtimal öyle.Ama antibiyotik vererek organlarına hasar vermiştirsiniz.sürekli probiyotik ve kaliteli vitamin verin.versele laganın probiyotiklerinden veya başka marka prbiyotikte alabilirsiniz

Benim erkek kuşum 3 yıldır gördüğü herşeye kusuyor.tv kumandasına,salatalığa vs.. sonrada kustuklarını yiyor.bunlar eş isteme belirtileri.Sizinde büyük ihtimal öyle.Ama antibiyotik vererek organlarına hasar vermiştirsiniz.sürekli probiyotik ve kaliteli vitamin verin.versele laganın probiyotiklerinden veya başka marka prbiyotikte alabilirsiniz
Benimde erkek kuş ama istemsiz kusuyor ve her gün salyalı kafası hep ıslak normal degil bence :(

Ben veterinerde röntgen çektirdim kursakta bişi çıkmadı hastalıktan degil dediler stresten ya da kafesin boyasından dolayıymış kusması

Geri