Karadeniz Pet

muhabbet kuşum parmağıma gelmiyor

mavismubiss

Yeni Üye
3 hafta önce aldığım dişi muhabbet kuşum (3 aylık) elimden yem yiyor, artık elimden çok korkmuyor ama parmağımı karnına getirince 5 sn parmağıma bakıyor sonra kafese tırmanıyor yani kaçıyor. parmağıma gelmesini nasıl sağlarım? tünek uzatınca bile zor geliyor

3 hafta önce aldığım dişi muhabbet kuşum (3 aylık) elimden yem yiyor, artık elimden çok korkmuyor ama parmağımı karnına getirince 5 sn parmağıma bakıyor sonra kafese tırmanıyor yani kaçıyor. parmağıma gelmesini nasıl sağlarım? tünek uzatınca bile zor geliyor
Dal darıyı Gösterin ilk önce o zamanla yiyecektir sonra uzandığı anda elinizi yavaş yavaş çekin dal darıyı parmağınıza getirin o parmağınıza ilk önce bir ayağını uzatacak öyle yiyecektir daha sonra elinizi yavaş bir şekilde çekin o bir seçim yapacatır ya kafese dönüş ya da parmağa gelip darıları Kursağa gömüş :D Böyle böyle alıştırın parmağınıza elbet alışacaktır

Dal darıyı Gösterin ilk önce o zamanla yiyecektir sonra uzandığı anda elinizi yavaş yavaş çekin dal darıyı parmağınıza getirin o parmağınıza ilk önce bir ayağını uzatacak öyle yiyecektir daha sonra elinizi yavaş bir şekilde çekin o bir seçim yapacatır ya kafese dönüş ya da parmağa gelip darıları Kursağa gömüş :D Böyle böyle alıştırın parmağınıza elbet alışacaktır

Ayni yontemi ben de denemistim :) cok ise yaradi.Kus dal dariya kesinlikle hayir diyemedi.

Benim yontemim kuşu hiç kafese sokmamakti hep dışarda dolaştı kuş yemini avucumdan verdim yemi görünce hemen kondu elime aksamlari kafesine koyup sabah yine aynı işlemi yaptım sonra yem yerken elimden artık koluma doğru tırmanıp omzuma falan kondu sonra böyle alıştı bana suan beni görünce kafesin tellerine atliyor hemen

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardes televizyon izlerken yapacaksin bir gunde tel izlerken yanina kafesi al kafesin ustune elini tut 1 saat boyunca sonra bir saat boyunca icerde tut yeter bnmki elimde inmiyo ahaha

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri