Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Tane Tane Ağzından Yem Çıkarıyor...

• Konbuyu başlatan vbilgin
  • Başlangıç tarihi
Kuşunuz 100% eş istiyor. Anlattığınız şeyler tamamıyle kur haraketi. Benim kuşumda da var ve tek çözüm yolu eş. Eşsiz bakmayı düşünmeyin kuşunuz iyicene tırlatır. Başıma geldiği için biliyorum. Zamanla unutmasını da hiç beklemeyin. Ben kuşumu 5 gün emanet bırakmıştım da geldiğimde bir çay tabağı kadar yem kusmuş buldum. Yemi özellikle kustuğu objeleri de kuşun uzdan uzak tutun.

Merhaba kuş kusma olayını bıraktı sanırım kuş kumunun etkisi ama başka bir sorun söz konusu o da kaşınması ve bu kaşınmadan dolayı tüy dökmesi bitlenme diyeceğim kafesinden çıkmayan bir hayvanda bitlenme durumu olabilir mi yada kuş kumunun yan etkisi yada farklı bir durum mu yardımlarınızı bekliyorum iyi günler...

benim kuşumdada var konuşan erkek bir kuş eş alın denildi eş aldım,kum aldım (ama kumu yeme karıştırmadan ayrı bir yemlikte koydum)yine değişen bir şey olmadı hala özellikle suluğa tane tane çıkarmaya devam ediyor yaklaşık bir senedir böyle,kuşda rahatsızlık belirtisi gözükmüyorda kafesten dışarı çıkınca uçuyor geziyor dolaşıyor,konuşuyor keyfide iyi gibi gözüküyor..birde veterinere götürün diyen arkadaşlarım acaba götürün deyince nesi var kuşun diye sorunca sadece kusuyor diyeceğim ama oda kuşda belirgin bir rahatsızlık görmeyecek ,zaten kusmasınıda görmesi zor..bu tip sorun pek çok yerde yazılmış ama hiç biride veteriner hekime götürmemişki buda belli zira götürselerdi birinin verdiği bir ilacı filan yazardı..

Son düzenleme:
Merhaba kuş kusma olayını bıraktı sanırım kuş kumunun etkisi ama başka bir sorun söz konusu o da kaşınması ve bu kaşınmadan dolayı tüy dökmesi bitlenme diyeceğim kafesinden çıkmayan bir hayvanda bitlenme durumu olabilir mi yada kuş kumunun yan etkisi yada farklı bir durum mu yardımlarınızı bekliyorum iyi günler...

Demek ki midesindeymiş sorun dediğimiz gibi.Kum vermeye devam et.Taze sebze ver.vitamine de devam et.kuşlar tüy dökümünde kaşınır bu çok normaldir.ama evde her zaman bit spreyi bulundur.kuşa sıkmasanda kafese sık tüneklere özellikle.bunuda herkes avispray marka kullanır ama 3-5 lira fazla ver SAVİC marka kuş parazit spreyi al.juenpetmarket.com da 18 lira civarı.uzun süre kullanırsın.kokusu dalin kokuyor.valla kuşa sıkınca yiyesim geliyor o derece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

benim kuşumdada var konuşan erkek bir kuş eş alın denildi eş aldım,kum aldım (ama kumu yeme karıştırmadan ayrı bir yemlikte koydum)yine değişen bir şey olmadı hala özellikle suluğa tane tane çıkarmaya devam ediyor yaklaşık bir senedir böyle,kuşda rahatsızlık belirtisi gözükmüyorda kafesten dışarı çıkınca uçuyor geziyor dolaşıyor,konuşuyor keyfide iyi gibi gözüküyor..birde veterinere götürün diyen arkadaşlarım acaba götürün deyince nesi var kuşun diye sorunca sadece kusuyor diyeceğim ama oda kuşda belirgin bir rahatsızlık görmeyecek ,zaten kusmasınıda görmesi zor..bu tip sorun pek çok yerde yazılmış ama hiç biride veteriner hekime götürmemişki buda belli zira götürselerdi birinin verdiği bir ilacı filan yazardı..

sen o kumları yeme karıştır bide.ayrı kaba koyduğun kumları yiyormu hiç gördünüzmü.kum çok önemlidir kuşlar için.hayati önem taşır.çoğu kimse önemsemez ama dışarda güvercin tutun kursağı hep taş doludur ;)

Demek ki midesindeymiş sorun dediğimiz gibi.Kum vermeye devam et.Taze sebze ver.vitamine de devam et.kuşlar tüy dökümünde kaşınır bu çok normaldir.ama evde her zaman bit spreyi bulundur.kuşa sıkmasanda kafese sık tüneklere özellikle.bunuda herkes avispray marka kullanır ama 3-5 lira fazla ver SAVİC marka kuş parazit spreyi al.juenpetmarket.com da 18 lira civarı.uzun süre kullanırsın.kokusu dalin kokuyor.valla kuşa sıkınca yiyesim geliyor o derece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

sen o kumları yeme karıştır bide.ayrı kaba koyduğun kumları yiyormu hiç gördünüzmü.kum çok önemlidir kuşlar için.hayati önem taşır.çoğu kimse önemsemez ama dışarda güvercin tutun kursağı hep taş doludur ;)
birde yeme karıştırıp vereceğm belkide yemiyor...ama yanındaki dişi kuşda hiç böyle bir sorun yok onunda kum ile ilgilendiğinide hiç görmedim..eski kusma olayı tane tane değildi resmen ağzında ögütürdü ve zorlada olsa dişiye vermek isterdi dişide onu iteleyince oda gider suluğun tüneğine kusardı hatta bazen o kustuğunu tekrar ağzına alırdı hemde nasıl alış sanki yalayarak onu tekrar yutardı..şimdi ise tane tane kusmaya başladı..

Arkadaşlar kusma durumu devam ediyor L

Arkadaşlar tekrardan merhaba aynı sorun devam etmekte videoyu çektim
kuş bu şekilde kendini kasıyor ve ağzından yem tanelerini atıyor
tekrar aktarayım eş istemeyle alakalı değil çünkü sizde göreceksiniz
aynı zamanda hayvan gözlerini felan kapatıyor
yani bi yorgunluk hali var gibi birde ağzından attığı yemleri tane tane atmaktadır..
son olarak kumda aldım onuda kullanıyorum yemini değiştirdim
suyu her zaman değiştiriyorum beklemiyor
bunlar dısında marul salatalık maydanoz da veriyorum ama aşırı değil hani daha ne yapılabilir bilmiyorum..
yardımlarınızı rica ediyorum....

[YOUTUBE]QXwtm6Of25I[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:09 --

Arkadaşlar tekrardan merhaba aynı sorun devam etmekte videoyu çektim
kuş bu şekilde kendini kasıyor ve ağzından yem tanelerini atıyor
tekrar aktarayım eş istemeyle alakalı değil çünkü sizde göreceksiniz
aynı zamanda hayvan gözlerini felan kapatıyor
yani bi yorgunluk hali var gibi birde ağzından attığı yemleri tane tane atmaktadır..
son olarak kumda aldım onuda kullanıyorum yemini değiştirdim
suyu her zaman değiştiriyorum beklemiyor
bunlar dısında marul salatalık maydanoz da veriyorum ama aşırı değil hani daha ne yapılabilir bilmiyorum..
yardımlarınızı rica ediyorum....

[YOUTUBE]QXwtm6Of25I[/YOUTUBE]

Arkadaşlar Yardımcı olacak kimse yok mu ?

kusarakmı atıyor yine yemleri.yani ağzı yüzü kusmuk oluyormu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:36 -->-> Daha önceki mesaj 12:33 --

vbilgin hanım.eczaneden hemen metpamid şurup alın.Hergün ağzına direk 1 damla koyun

Vitaminle olcak şey deği maalesef.Belli ki sindirim sisteminde problem var.Benim kuşumda böyle olmuştu.Veteriner metpamid şurubu önermşti.hemen geçmişti

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

Ama sindirim sisteminde bakter, olabilir.MUtlaka veterinere götürüp kursağından örnek alsınlar.Analiz yapıp ona göre antiniyotik tedavisi veriyolar

kusarakmı atıyor yine yemleri.yani ağzı yüzü kusmuk oluyormu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:36 -->-> Daha önceki mesaj 12:33 --

vbilgin hanım.eczaneden hemen metpamid şurup alın.Hergün ağzına direk 1 damla koyun

Yok tane tane kusma olayı yok videoda ki gibi yani mukuslu bir şekilde atmıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 11:59 --

Vitaminle olcak şey deği maalesef.Belli ki sindirim sisteminde problem var.Benim kuşumda böyle olmuştu.Veteriner metpamid şurubu önermşti.hemen geçmişti

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

Ama sindirim sisteminde bakter, olabilir.MUtlaka veterinere götürüp kursağından örnek alsınlar.Analiz yapıp ona göre antiniyotik tedavisi veriyolar[/

Yanlış bir tedavi uygulamayalım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:05 -->-> Daha önceki mesaj 12:00 --

Ama sindirim sisteminde bakter, olabilir.MUtlaka veterinere götürüp kursağından örnek alsınlar.Analiz yapıp ona göre antiniyotik tedavisi veriyolar

O hekim olayı mümkün değil yani burda ki hastahane pek ilgilenmiyor ben en iyisi dediğin işlemi uygulayayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba kuşda başlıktada aktardığım gibi ağzından yem atıyor
mukuslu olarak değil tane tane özellikle kafesinden dışarı çıktığında
yani uçtukdan bir kaç dakika sonra her zaman olmama kaydıyla ara ara
ağzından yemleri tane tane atıyor...
Konunun çözümü için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim...
Merhaba benim kuşumda da aynı sorun oldu bugun siz ne yaptınız? Ne yapacağımı bilmiyorum

Geri