Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Uçamamaya Başladı

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar dişi bir muhabbet kuşum var dün uçabiliyordu fakat bugün yükseklere doğru uçamıyor ve yavaş uçuyor sizce ne yapmalıyım ?

Öncelikle sebebini bulmanız lazım. Üzerine genel bir halsizlik var mı? Dünden bugüne değişik bir şey oldu mu?
Dün akşam mutlu olduğu için güzel güzel ötüyordu fakat bu sabah bizimle kahvaltı etmek istemedi , ötmedi genel olarak mutsuzdu.

Dün akşam mutlu olduğu için güzel güzel ötüyordu fakat bu sabah bizimle kahvaltı etmek istemedi , ötmedi genel olarak mutsuzdu.
Kuş tam olarak sizinle nasıl kahvaltı ediyor? Günlük olarak halsizlik olabilir belki. Günü gününe uyacak diye bir kural yok. Gözlemleyin şimdilik.

normalde o kendi yiyeceklerini yer biz kendimizinkileri kahvaltı derken onu kastettim

Ne güzel.🙂
Dediğim gibi gözlemleyin. Düzenli olarak sebze, meyve veriyor veya vitamin takviyesi yapıyor musunuz?
kuşum nedense meyve yemiyor ama suyuna multi vitamin damlatıyoruz ihtiyacının olduğunu düşündükçe

Kuşunuzun eşi yoksa kızgınlık yumurtası yapacakları zaman bile uçma konusunda sizin dediğiniz gibi davranış sergilerler. Bu tabi ki bir tahmin, kuşunuzda yumurta olmayabilir, başka bir sıkıntısı da olabilir. Dışkıları gözlemleyin.
kuşum kızgınlık döneminde ben de aynı şeyden şüpheleniyorum. Eş alacağım ama yumurtlarken problemler ortaya çıkar diye de çok korkuyorum.

kuşum kızgınlık döneminde ben de aynı şeyden şüpheleniyorum. Eş alacağım ama yumurtlarken problemler ortaya çıkar diye de çok korkuyorum.
Bakımını güzelce yaptığınız sürece çekinmeyin. Şuan hiç güvenmediğim, aynı korkuyu yaşadığım dişi 2. yumurtasını yaptı ve kuluçkada.

bir şey soracaktım.Yumurta olup olmadığını dışkısının büyük oluşundan mı anlayacağım ? yoksa küçük mü olmalı dışkısı ?
Dışkı büyük olur, kuyruk ve kanat aşağı sarkar, anüs bölgesi şişkin olur, bel kırık durur.

Geri