Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bacağını ısırarak kanatıyor

faith

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bacağını ısırarak kanatıyor. Bir süre boyunluk taktım, hücre yenileyici sprey kullandım yarası iyileşti, boyunluğunu çıkarır çıkarmaz tekrar gagasıyla yara yapmaya başladı. Neden olduğunu anlayamıyorum lütfen yardım eder misiniz?

Boyunluk takmaya devam edin. Ve kuşun ilgisini başka yere çevirin. Bol bol ilgilenen oyun alanı yapın, yeni oyuncak alın top alın vs kısacası ilgisini dağıtın. Soruları cevaplarsanız memnun olurum.
Yarasına nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? Veteriner gördü mü?
Zayıf duruyor, başka herhangi bir hastalığı var mı, iştahı nasıl ve yeni yeni yapılmış dışkısını atınız. Vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?

Veterinerin önerisiyle Green balancer sprey, animal health bakım solüsyonu, Kafur merhem antibiyotik kullandık. Kilosu uzun zamandır böyle başka bir hastalığı yok. Sadece aynı yerin tüylerini yoluyor bacağını kanatıyor iyileştikten sonra da aynı yeri yara yaptı. İştahı normal dışkısının fotoğrafını atıyorum. Vitamin olarak fornimal kullandık. Davranış değişimleri oldu ama konuşmayı bıraktı koltuğun altına saklanıyor

Dışkı normal. Kuşunuzda dış parazit olabilir.
Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit damlası enjektöre çektirin,5 ml almanız bile uzun süre yeterli olur. İvomec,avromec, zimec olabilir.
Kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın ve biraz ovalayın. 15 gün sonra tekrar 1 damla damlatın aynı şekilde. 1 damladan fazla damlatmamaya dikkat edin. Her 6 ayda 1 kez 1 damla yapın bu sefer. Damla yapıldıktan sonra 3 gün banyo yapmasın.

Takviye olarak ise BT Amin Forte ve Biyotin kullanmanızı öneririm. Karadenizpette var. Veya dilerseniz başka yerden alabilirsiniz ama orijinal ürün olmasına dikkat edin, piyasada sahteleri de varmış duyuyoruz.

Boyunluğu takın ve eczaneden rif ampul alın o yaralı kısma biraz sürün. 2 gün sürün.

Bu arada kuşunuz kaç gr? Hassas teraziyle ölçer misiniz?

Dışkı normal. Kuşunuzda dış parazit olabilir.
Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit damlası enjektöre çektirin,5 ml almanız bile uzun süre yeterli olur. İvomec,avromec, zimec olabilir.
Kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın ve biraz ovalayın. 15 gün sonra tekrar 1 damla damlatın aynı şekilde. 1 damladan fazla damlatmamaya dikkat edin. Her 6 ayda 1 kez 1 damla yapın bu sefer. Damla yapıldıktan sonra 3 gün banyo yapmasın.

Takviye olarak ise BT Amin Forte ve Biyotin kullanmanızı öneririm. Karadenizpette var. Veya dilerseniz başka yerden alabilirsiniz ama orijinal ürün olmasına dikkat edin, piyasada sahteleri de varmış duyuyoruz.

Boyunluğu takın ve eczaneden rif ampul alın o yaralı kısma biraz sürün. 2 gün sürün.

Bu arada kuşunuz kaç gr? Hassas teraziyle ölçer misiniz?
Teşekkürler deneyeceğim kilosunu da ölçüp haber edeceğim.

Boyunluk takmaya devam edin. Ve kuşun ilgisini başka yere çevirin. Bol bol ilgilenen oyun alanı yapın, yeni oyuncak alın top alın vs kısacası ilgisini dağıtın. Soruları cevaplarsanız memnun olurum.
Yarasına nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? Veteriner gördü mü?
Zayıf duruyor, başka herhangi bir hastalığı var mı, iştahı nasıl ve yeni yeni yapılmış dışkısını atınız. Vitamin, probiyotik kullanıyor musunuz?
Teşekkürler vakit geçirmek için çabalıyoruz kendisi biraz uzaklaşıyor.

Bacağı çok kötü durumda. Enfeksiyon kapabilir. Benim fikrim veterinerle görüşmüyorsanız eğer evde tedavi olarak o bölgeyi öncelikle batikonla temizlemek. Sonra fucidin kremi sabah akşam sürmek. Ve tabii ki boyunluk takılması.
Tablo bırakıyorum oradaki ürünleri de kullanmanızı rica edeceğim. Bağışıklığı ve stresine iyi geleceklerdir.
IMG_20231125_112109.jpg

Geri