Karadeniz Pet

💙BirdLover💙

Emektar Üye
KANATLI HAYVANLARDA DIŞKI ANALİZİ
qeipfq3.jpeg

Sağlıklı Kuşun Dışkısının Görünümü

n1zckey.jpg

Koyu yeşil tonlarında ✔️
Kıvamlı ve pürüzsüz ✔️
Berrak idrar ✔️
Beyazımsı ürat ✔️
Kokusuz ✔️

Not: Sağlıklı kuşun dışkısı koyu yeşil tonlarında, pürüzsüz, kuruyunca siyaha yakın renge dönen,kokusuz,idrarı berrak,üratı beyaz/beyazımsı renge sahip bir dışkıdır.

Not: Her kanlı dışkı koksidiyoz anlamına,her sarı lekeli idrar bakteriyel hastalık anlamına gelmez. Kuşlara verilen gıdalar da geçici bir süre olarak dışkı değişikliğine neden olabilir. Örneğin kırmızı pancar vermek dışkının rengini kırmızıya,tatlı patates vermek dışkının rengini turuncuya çevirebilir.
Kuşunuzda yukarıdaki dışkılardan bir veya birkaç tanesi görülüyor ise kanatlı veterinerine muayene ettirip hekimin verdiği ilaçla tedaviye başlamalısınız.
Çatpat bilgi ile teşhis konup gelişigüzel ilaç kullanılmamalıdır.

Hocam bu üstteki görseldeki yazılar tam okunmuyor, görüntüde bozulma var.

İnternete düşük kalitede yüklenmiş,HD bulamadım.
Siteye telefondan giriyorsanız fotoğrafın üzerine tıklayıp yakınlaştırarak okuyabilirsiniz 👍
Ya da yazılarda hangi kısımı okuyamadıysanız söyleyin bana ben size yazayım ne yazdığını 👍🏻😊

Son düzenleme:
Hocam sizden çok yardım aldım, şimdi sıra bende. Görselin orijinal halini Facebook'ta pantex pigeon tyson kuş ilaçları sayfasında buldum. Sonradan görsele Türkçe ekleme yapılmış.

Ben kendim temize çekip paint üzerinden şöyle bir şey yaptım, olduğu kadar artık.

.

Son düzenleme:
Hocam sizden çok yardım aldım, şimdi sıra bende. Görselin orijinal halini Facebook'ta pantex pigeon tyson kuş ilaçları sayfasında buldum. Sonradan görsele Türkçe ekleme yapılmış.

Ben kendim temize çekip paint üzerinden şöyle bir şey yaptım, olduğu kadar artık.

.

Teşekkürler 👍🏻 😊

Geri